Мінрегіон розглянув проблеми створення й функціонування ОСББДрук сторінки
Мінрегіон розглянув проблеми створення й функціонування ОСББ

Регіонам необхідно вжити заходів щодо забезпечення системної роботи з вирішення проблемних питань створення нових та функціонування існуючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Зокрема, треба щорічно передбачати в місцевому бюджеті кошти на проведення капітальних ремонтів будинків, де створено ОСББ, та приймати програми фінансової підтримки діяльності таких об’єднань. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на засіданні колегії Мінрегіону, яке відбулось в Рівному. За його словами, певні проблеми діяльності ОСББ – зокрема ті, що потребують прийняття рішень на центральному рівні, врегульовує Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ,  яка діє при Мінрегіоні. Проте більшість питань потребують вжиття заходів місцевими органами влади.

Про аспекти діяльності ОСББ в Україні поінформувала директор  Департамент у стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства Мінрегіону Наталія Олійник.  За її словами, створення об’єднань дає можливість мешканцям приймати спільні рішення та ефективно управляти й утримувати свій будинок.

«Як свідчить європейська практика, досягнення позитивної динаміки у житловій сфері можливо за рахунок формування інституту ефективного власника житла, - сказала керівник Департаменту. - На жаль, процес створення ОСББ помітно уповільнився порівняно з попередніми роками».

Наталія Олійник повідомила: «Згідно Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, на кінець 2013 року має бути створено 32950 ОСББ. На сьогодні в Україні створено 16601 об’єднання, що становить 61,3 % від планових показників». Директор Департаменту зауважила, що «водночас відповідно до регіональних програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства в Україні має бути створено 48960 таких об’єднань. Згідно планових показників кількість створених ОСББ та інших форм самоорганізації населення на 01.11.2013 становить 41,2 %».

Представник Мінрегіону відзначила, що протягом 2013 року найбільше ОСББ створено в Донецькій (111), Миколаївській (77), Харківській (72) та Луганській (64) областях. «Проте навіть найвищі показники створення ОСББ у зазначених областях не відповідають запланованому рівню виконання регіональних програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства», - зауважила Наталія Олійник. Вона додала, що найменше створено ОСББ у м. Севастополі (7), Житомирській (10) та Чернігівській областях (13). 

Причиною низького показника створення ОСББ керівник Департаменту назвала значну кількість проблемних питань, що заважають процесу створення та функціонування ОСББ. Серед них – прогалини у чинному законодавстві, несистемна діяльність органів місцевої влади та недостатня роз’яснювальна робота серед населення.

 «Зокрема, монополізованими залишаються попит і пропозиція послуг з управління багатоквартирним будинком. Як результат – низька якість цих послуг. Отже, необхідно забезпечити сприятливі умови для створення ОСББ й дати власникам квартир, які ще не об’єднались в ОСББ, механізм прийняття спільних рішень», - сказала Наталія Олійник. Щоб демонополізувати попит,  Мінрегіоном розроблено законопроекти «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» та «Про управління багатоквартирним будинком», прийняття яких дасть можливість споживачам свободу вибору. У разі їх ухвалення у власників багатоповерхівок з’явиться можливість вільного вибору між формами управління (безпосереднє, через ОСББ, через управителя) та вільного вибору управителя.

Для розв’язання проблем взаємовідносин ОСББ з підприємствами-монополістами та організаціями з утримання ліфтового господарства, Мінрегіон пропонує внести зміни до «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів». Ці питання будуть врегульовані в розробленому Мінрегіоном законі щодо вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг.

Наталія Олійник наголосила, що для створення конкуренції на ринку послуг щодо утримання та обслуговування житлового фонду станом на 1 листопада в Україні залучено лише 364 служби єдиного замовника (СЕЗ) та 459 приватні підприємства (ПП). Загалом за підсумками десяти місяців 2013 року показник утворення ПП дорівнює – 14 одиниць. З початку року кількість приватних підприємств зменшилась на 98 одиниць.

«Розвиток ринку послуг з управління багатоквартирними будинками стримується внаслідок того, що діяльність підприємницьких структур залишається економічно непривабливою, - сказала Наталія Олійник. - Причина  - зарегульованість визначення вартості послуг з управління та утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій.  У зв’язку з цим виконавцями послуг переважно залишаються житлово-експлуатаційні підприємства, які утримують 234752,8 тис. м2 що складає 47,9 % багатоквартирного житлового фонду».

Прикладом успішної участі місцевої влади у вирішенні проблем діяльності ОСББ у Департаменті назвали Волинську й Рівненську області, де співпраця влади й громадськості позначилась на позитивній динаміці створення об’єднань. 

Прес-служба Мінрегіону

28.11.2013


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.
  • Ірина Семерик пише 11/30 14:09

    А чи можливо, заохочуючи матеріально успішні ОСББ до підготовки створення ОСББ в сусідніх будинках, за програмами міських органів влади?

  • Сергей Чубенко пише 12/07 12:55

    В донецкой области городов вместе с ПГТ (посёлками городского типа ) 211 ,а значит грубо говоря ОСМД создали за год через один город по одному ОСМД .К следующему тысячилетию программу Президента выполним.

  • Ірина Семерик пише 12/18 06:18

    Дивлячись на останній абзац статті, висновок: де виділяються кошти на утримання будинків-там і зростає кількість будинків, які створюють ОСББ.

Вхід на сайт

Забули пароль?   Реєстрація
Соціальний вхід


Створіть Ваше ОСББ

Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

До нас вже приєдналисяОбговорення