Щодо реєстрації ОСББ та ЖБК як неприбуткових організаційДрук сторінки
Щодо реєстрації ОСББ та ЖБК як неприбуткових організацій

Нагадуємо, що 17.07.2015 № 652 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій». З його прийняттям неприбуткові організації виключали з переліку пп. 133.1.1 ПКУ, тобто кола платників податку на прибуток. Тепер їм непотрібно вести податковий облік, подавати декларацію (Звіт) з податку на прибуток, сплачувати податок на прибуток тощо.

Однак, звертаємо увагу, що з прийняттям Закону № 652 було конкретизовано суб’єктів, які відносяться до неприбуткових установ і неплатників податку на прибуток. В той же час, з’явилися підстави, коли неприбутківці все ж таки повинні стати платниками податку на прибуток і коли вони мають звітувати.

Повідомляємо, що відповідно до підпункту 133.4.5 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України прийнято постанову від 13.07.2016 № 440, якою затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

Згідно з цією постановою, протягом 2 місяців з дня набрання нею чинності (тобто до 13.09.2016) ОСББ та ЖБК, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України від 17 липня 2015 р. № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (крім неприбуткових організацій, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» та відповідають вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України) отримають від Державної фіскальної служби письмові запити, а саме про надання у місячний строк з дня їх отримання:

— відповіді щодо відповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України;

— завірених нею копій установчих документів організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань”);

а для житлово-будівельних кооперативів також:

— завірених ними копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Мінрегіон звертає увагу ОСББ та ЖБК на необхідність приведення у відповідність з чинним законодавством своїх установчих документів для надання їх у встановлений строк до Державної фіскальної служби та уникнення непорозумінь (конфліктних ситуацій) у випадку нарахування податків.


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення