У Сумах ОСББ конфліктують з ПАТ “Сумиобленерго”Друк сторінки

Мешканці кількох багатоповерхівок у Сумах скаржаться – Сумиобленерго не підписує з їхніми ОСББ договори: висувають вимоги, на які люди не погоджуються.

Мешканці кількох багатоповерхівок у Сумах скаржаться – Сумиобленерго не підписує з їхніми ОСББ договори: висувають вимоги, на які люди не погоджуються. Пані Лариса живе у будинку на 90 року у спільній власності мешканців. Із січня жінка головує у новоствореному ОСББ. Відтоді  не можуть укласти договір із Обленерго.

Голова правління ОСББ по вул. Іллінська, 52/2, Лариса Демиденко каже: “Нас водять по кругу. У кожному наступному листі, якщо ми виконуємо одні вимоги, вони пред’являють нам інші. Це до безкінечності. На поверхах є лічильники мешканців, там ідуть їхні обленерго проводи, які вони вважають, що це наші проводи. І вони хочуть, щоб ми ці проводи зробили капітальний ремонт, закрили їх у кожухи, а вони прийдуть і тільки їх опломбують. А я потім за ці пломби ще й буду відповідати. Це затрати. Коштів у нашого будинку таких немає”.

Андрій Катрич, голова правління ОСББ по вул. Прокоф’єва, 33 повідомив: “По закону ми не є новими споживачами і з нами повинен бути укладений договір  на тих же умовах, як і з попереднім споживачем. Ці вимоги незаконні і як засіб тиску Сумиобленерго використовує такі дії, тобто він відімкнув  комунальну електроенергію – тобто зараз у під’їздах темно і стоять ліфти”.

Свої скарги люди направили до антимонопольного комітету. Там вивчають питання.

“Ми ще не отримали відповіді від ПАТ “Сумиобленерго”. Необхідно подивитися конкретні договори, ми їх лише запитали. Ми проаналізуємо договори не точково, а системно, щоб визначити чи це системна, чи не системна проблема, якщо системна – то будемо втручатися”, – говорить начальник Сумського обласного тервідділення антимонопольного комітету Євген Касьян.

“Закон України “Про електроенергетику” передбачає постачання електричної енергії лише за наявності договору про постачання. Цей договір укладається відповідно до правил затверджених постановою НКРЄ. Передбачається наявність блокування всіх облікових кіл, які знаходяться в цьому житловому будинку. Закон України “Про електроенергетику” передбачає відсутність постачання електроенергії при відсутності договору про постачання електроенергії. І ми вимушені були це зробити”, – каже Сергій Скляров, директор філії Сумського міжрайонного відділення “Енергозбут” ПАТ “Сумиобленерго”.

Експерт з питань енергетики ГО “Реанімаційний пакет реформ” Олександр Карпенко повідомив: “В обленерго є підстави на конкретні умови, які висуваються обленерго. І наскільки вони правомірні – треба в кожному випадку роздивлятися. Якщо виникають сумніви щодо правомірності таких вимог, то ОСББ може звернутися до НКРЄ і попросити дати роз’яснення”.

Информація з сайту http://tv.sumy.ua/


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення