ЗВЕРНЕННЯ депутатів Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки ..."Друк сторінки
ЗВЕРНЕННЯ депутатів Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки ..."

Депутати Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку»

ЗАПОРІ3ЬКА MICЬKA РАДА
РІШЕННЯ
м. Запоріжжя

№ 100 -2017-02-28 - Про звернення депутатів Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку» (оприлюднено 09.03.2017)

               Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Запорізька міська рада

ВИРІШИЛА:

               1. Підтримати звернення депутатів Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку» (додається).

               2. Направити дане рішення до Кабінету Міністрів України.

               3. Опублікувати дане рішення в засобах масової інформації.

               4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Пидорича Р.О. та постійну комісію з питань комісію з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин (Чумаченко І.М.).

Міський голова                                                                 В.В.Буряк

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

28.02.2017 № 100

 ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо прискорення прийняття постанови «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку»

14.05.2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Зазначеним Законом були внесені зміни, зокрема, до Земельного кодексу України, а саме, до ч. 2 ст. 42 та викладено її у наступній редакції: «Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися у постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку, в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України».

Пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» Кабінет Міністрів України зобов’язано протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

На адресу Запорізької міської ради надходять численні звернення від співвласників багатоквартирних будинків, щодо передачі земельних ділянок, безоплатно у власність або у постійне користування.

У зв’язку з відсутністю порядку (механізму) оформлення земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, міська рада не має можливості сприяти реалізації прав мешканців ОСББ на отримання у власність або постійне користування земельних ділянок.

Прийняття вищезазначеної постанови має велике значення, адже без її прийняття співвласникам багатоквартирних будинків неможливо реалізувати право, визначене в ч.2 ст. 42 Земельного кодексу України.

На підставі вищевикладеного, а також з метою сприяння реалізації співвласниками багатоквартирних будинків своїх прав, звертаємось до Вас з проханням розглянути та посприяти у прискоренні прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку».

 

Секретар міської ради                                                      Р.О. Пидорич


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення