ЗВЕРНЕННЯ депутатів Запорізької міської ради до депутатів Верховної Ради України, відносно виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газуДрук сторінки
ЗВЕРНЕННЯ депутатів Запорізької міської ради до депутатів Верховної Ради України, відносно виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газу

Депутати Запорізької міської ради звернулись до депутатів Верховної Ради України, відносно виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газу та внесення змін до чинного законодавства України з питань реалізації Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», а саме: в частині щодо встановлення комерційного обліку природного газу для потреб населення у квартирах та приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі

ЗАПОРІ3ЬКА MICЬKA РАДА
РІШЕННЯ
м. Запоріжжя

№ 75 -2017-03-29 - Про звернення депутатів Запорізької міської ради до депутатів Верховної Ради України, відносно виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газу та внесення змін до чинного законодавства України з питань реалізації Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», а саме: в частині щодо встановлення комерційного обліку природного газу для потреб населення у квартирах та приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі (оприлюднено 04.04.2017)

             Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та виражаючи і захищаючи інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців м. Запоріжжя, Запорізька міська рада

ВИРІШИЛА:

             1. Схвалити звернення депутатів міської ради до депутатів Верховної Ради України щодо виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газу та ініціювання внесення змін в чинне законодавство, а саме Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»; «Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загально будинкового вузлу обліку», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2002 № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 № 46; Кодексу газорозподільчих систем», затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015  № 2494 (зі змінами) (додається).

             2. Невідкладно надіслати звернення Голові Верховної Ради України.

             3. Опублікувати дане звернення у газеті «Запорозька Січ».

             4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Пидорича Р.О., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бородая О.М. та постійну комісію з питань життєзабезпечення міста (Адаманов О.Ф.).

Міський голова                                                                  В.В.Буряк

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

29.03.2017

75

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Запорізької міської ради до депутатів Верховної Ради України, відносно виділення субвенції Державного бюджету на встановлення індивідуальних (по квартирних) лічильників природного газу та внесення змін до чинного законодавства України з питань реалізації Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», а саме: в частині щодо встановлення комерційного обліку природного газу для потреб населення у квартирах та приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі

           Ми, депутати Запорізької міської ради, з метою зняття соціальної напруги та забезпечення Конституційних прав громадян, підтримуючи інтереси мешканців міста, які вкрай стурбовані ситуацією, що склалася в Україні щодо встановлення комерційного обліку природного газу для потреб населення у квартирах та приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі, висловлюємо глибоке занепокоєння щодо організації процесу виконання місцевими газорозподільчими організаціями окремих положень Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

           16 червня 2011 року Верховною Радою України був прийнятій Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Цей закон визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природного газу та здійснення контролю за використанням ресурсів імпортованого природного газу і природного газу власного видобутку.

           Відповідно до положень статті 2 Закону постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується:

           - комплексно, у тому числі для опалення - з 1 січня 2012 року;

           - для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року;

           - тільки для приготування їжі – з 1 січня 2018 року.

           Відповідно до частини першої статті 6 Закону суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі, зобов’язанні в термін до 01 січня 2018 року для зазначеної групи населення забезпечити встановлення лічильників газу, як індивідуальних так і загально будинкових, що забезпечить 100% облік спожитого природного газу населенням м. Запоріжжя. Відповідно до частини першої статті 3 Закону фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

           - коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (газорозподільчих організацій);

           - коштів відповідного бюджету;

           - інших джерел, не заборонених законодавством.

Проте, враховуючи, що станом на сьогодні фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок коштів саме газорозподільних підприємств, адже вони передбачені в структурі тарифу на послуги розподілу природного газу, а не за рахунок виділених бюджетних коштів на встановлення індивідуальних лічильників газу, такий стан речей дозволяє газорозподільним підприємствам зловживати власним монопольним становищем та фактично нав’язувати споживачам встановлення приладів обліку в цілому на будинок, не враховуючи чисельні звернення громадян щодо впровадження по квартирного обліку.

Розв’язання соціальної напруги серед громадян України та унеможливлення поширень зловживань з боку газорозподільних організації, можливо лише на законодавчому рівні шляхом:

1. Продовження граничних строків встановлення лічильників газу для населення, що використовує газ тільки для приготування їжі.

           2. Розробки та впровадження інвестиційних програм суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (газорозподільчих організацій) щодо фінансування робіт з оснащення індивідуальними (по квартирними) лічильниками природного газу.

           3. Визначення порядку нарахування плати за фактично спожитий мешканцями міста природний газ, виходячи з кількості осіб, які фактично проживають в помешканні.   

На підставі викладеного пропонуємо:

1. Внести зміни до статей 2, 5 та 6 Закону України  «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», в частині продовження граничних строків встановлення лічильників газу для населення, що використовує газ тільки для приготування їжі – до 01 січня 2021 року. Зобов’язати КМУ протягом трьох місяців розробити та впровадити інвестиційну програму з фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення за напрямками, передбаченими ст.3 Закону України  «Про забезпечення комерційного обліку природного газу»:

           - коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (газорозподільчих організацій);

           - коштів відповідного бюджету;

           - інших джерел, не заборонених законодавством.

2. Внести зміни до пункту 4 «Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загально будинкового вузлу обліку», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2002 № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 № 46), стосовно скасування одноособового права оператора ГРМ приймати рішення про встановлення в багатоквартирному будинку (гуртожитку) загально  будинкового вузла обліку природного газу. Передбачити обов’язкове погодження балансоутримувачем (управителем) встановлення в багатоквартирному будинку (гуртожитку) загальнобудинкового вузла обліку природного газу. До встановлення по квартирного обліку спожитого газу, нарахування за спожитий енергоносій здійснювати на кількість осіб, які фактично мешкають у приміщенні на підставі актів, складених газорозподільною організацією.

3. Внести зміни до глави 5 розділу ІХ «Кодексу газорозподільчих систем», затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 (зі змінами), скасувавши одноособове право оператора ГРМ приймати рішення про встановлення в багатоквартирному будинку (гуртожитку) загальнобудинкового вузла обліку природного газу. Передбачити обов’язкове погодження з балансоутримувачем (управителем) встановлення в багатоквартирному будинку (гуртожитку) загальнобудинкового вузла обліку природного газу.

Секретар міської ради                                                          Р.О. Пидорич


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення