Щодо питання експлуатації та визначення втрат в теплових мережДрук сторінки
Щодо питання експлуатації та визначення втрат в теплових мереж

Пунктом 5.1 ДБН В.2.5-39:2008 «Теплові мережі» (далі — ДБН) визначено, що розвиток систем теплопостачання населених пунктів, районів та інших адміністративно-територіальних утворень здійснюються згідно зі схемами теплопостачання, затвердженими місцевими органами виконавчої влади у встановленому порядку. Періодичність перегляду схем теплопостачання – раз на 5 років.

У пункті 5.3 ДБН наведено, що при проектуванні теплової мережі максимальні теплові потоки на опалення, вентиляцію та гаряче водопостачання житлових, громадських та виробничих споруд повинні відповідати проектній і конструкторській документації.

Трасу та спосіб прокладання теплової мережі слід проектувати згідно з нормами цього ДБН, ДБН В.2.5-22, ДСТУ-Н Б В.2.5-35 та іншими нормативними документами з урахуванням методик виробника та постачальника елементів теплової мережі.

При проектування теплової ізоляції слід виконувати вимоги СНиП 2.04.14, а також вимоги до теплової ізоляції, передбачені чинними нормативно-правовими документами.

На підставі вимог пункту 5.2.7 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71, керівники суб’єктів господарювання, особи, відповідальні за загальний стан теплового господарства та технічний стан і безпечну експлуатацію теплових установок і мереж, повинні забезпечити:

 • технічно справний стан теплових установок і мереж, іншого устаткування, яке належить до теплового господарства суб’єкта господарювання;
 • експлуатацію та обслуговування теплових установок і мереж відповідно до вимог цих Правил, вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки, користування тепловою енергією та пожежної безпеки, інших нормативних документів;
 • недопущення неефективного використання та необґрунтованих втрат теплової енергії;
 • впровадження енергоощадної техніки і технологій;
 • розроблення та впровадження прогресивних норм витрати теплової енергії, систематичне зниження фактичних питомих витрат тепла.

Відповідно до пункту 3.1.8. КТМ 204 України 244-94 «Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько – побутові потреби в Україні», при неможливості визначення втрат теплоти в теплових мережах на підставі випробувань, тимчасово до їх проведення допускається приймати величину згаданих втрат в частках від відпущеної теплоти, а саме:

—  при протяжності теплотраси до 300 м – 1% на кожні 100 м теплотраси;-  при протяжності теплотраси до 500 м – 2,9% на всю протяжність теплотраси;-  при протяжності теплотраси до 1000 м – 4,8% на всю протяжність теплотраси;-  при протяжності теплотраси понад 1000 м – 0,6% на кожні 100 м теплотраси після 1000 м, але не більше 13% на всю довжину.Протяжність теплових мереж від будівель до котельні або бойлерної приймається за даними проектів теплових мереж або вимірюється в натурі.

http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/zhitlova-politika/listi-rozyasnennya-z-aktualnih-pitan/shhodo-pitannya-ekspluatatsiyi-ta-viznachennya-vtrat-v-teplovih-merezh/


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення