Один із найпоширеніших “міфів” про закон «Про комерційний облік»Друк сторінки
Один із найпоширеніших “міфів” про закон «Про комерційний облік»

2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Його мета - привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан, сприяти енергозбереженню, а відтак - і енергетичній незалежності нашої країни. Проте, після оприлюднення нового закону навколо нього з’явилося чимало домислів і чуток. 

Сайт teplo.gov.ua спільно з Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"підготували кілька найпоширеніших “міфів”, аби їх спростувати та довести, що закон «Про комерційний облік» є надзвичайно корисним та необхідним нашій державі. 

 Один із головних міфів – наче б то закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників. 

📝 Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні).

Вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно “розподілити” між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема “різниці в показаннях” (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан.

Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги.

Джерело:  https://www.facebook.com/KabminUA/?

 


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення