БОРІТЕСЯ - ПОБОРЕТЕ!Друк сторінки
БОРІТЕСЯ - ПОБОРЕТЕ!

Як повідомляє суспільно-політична газета "Новомосковська правда" вперше на Дніпропетровщині ОСББ з Новомосковська виграло суд у облгазу щодо встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

"Никто не даст нам избавленья - ни Бог, ни царь, и ни герой, добьёмся мы освобожденья своею собственной рукой!" Рядки цієї пісні написані півтора століття тому, але вони повністю відо­бражають сьогоднішню ситуацію, в якій опинилися жителі України, у тому числі й мешканці Новомосковська, стосовно примусового встановлення у багатоповерхівках колективних лічильників газу. Якщо коротко, то це спосіб змусити населення платити за газ, який воно не споживає. Але якщо в будинку головою правління обрали не абикого, а дійсно активну і ініціативну особу, то ситуація, виявляється, не така вже й пропаща. Приклад тому - битва з могутнім газовим монстром, в яку вимушена була ув'язатися голова правління ОСББ "Білий лелека-2015" Олена Паливода. Ринулася в бій - і виграла! Рішення суду набрало законної сили 7 серпня 2017 року.

Але все по порядку.

ЗАПЛАТИ ЗА СУСІДА

Відповідно до закону "Про комерційний облік газу" до 1 січня 2018 року в Україні повинен запрацювати повний облік газу для населення, яке використовує його в побутових цілях. Це є виконанням зобов'язань України перед Єв­ро­союзом щодо енер­гоефективності. Використовуючи цю ситу­ацію, облгази намагаються усіма можливими способами заробити на впровадженні комер­ційного обліку газу, і вони швидко придумали, як це зробити - замість індивідуальних лічильників почали встановлювати загальнобудинкові, спільні на сотню квартир.

Наразі мова йде про облік газу тим споживачам, які використовують газ тільки для приготування їжі, бо інші категорії споживачів уже мають індивідуальні лічильники.

Здавалося б, відтепер жителі будуть платити лише за те, що спожили. Однак є один нюанс: платитимуть вони "консолідовано", тобто разом. Такий собі газовий колгосп.

За старою системою населення платило відповідно до норм споживання, які встановлювала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ці норми є значно вищими (майже вдвічі), ніж реальне споживання - про це давно кричать і експерти, і населення. Тобто люди без лічильників удвічі переплачують за газ, тому вони не вмотивовані економити, адже їх оплата є фіксованою. Ситуацію дійсно може змінити тільки облік газу: мешканці будуть платити тільки за те, що споживають, і тому це буде заохочувати їх заощаджувати. Для цього й прийняли закон.

ЩО ДАЄ ЗАГАЛЬНОБУДИНКОВИЙ

ПРИЛАД ОБЛІКУ?

Після встановлення такого лічильника, який є спільним для усіх квартир, жителі багатоповерхівок розраховуватимуться за блакитне паливо так: від показників нового лічильника віднімуть спожитий газ у квартирах, де є індивідуальні лічильники, а залишок поділять між іншими квартирами відповідно до кількості заре­єстрованих у них жителів. Утім, така система відображає "середню температуру по палаті" і не показує реального споживання в кожному помешканні.

По-перше, кількість зареєстрованих і реальних мешканців часто відрізняється. Припустимо, в одній квартирі прописана одна людина, але реально її здають в оренду чотирьом квартирантам, а в другій живуть двоє зареєстрованих мешканців - дідусь з бабусею. За новою системою друга квартира заплатить за газ вдвоє більше, ніж перша.

По-друге, різні родини мають різний обсяг споживання. Влітку хтось інтенсивно готує закрутки на зиму, а хтось поїхав на три місяці в село чи жив на дачі і газ не використовував. Наприкінці місяця обидві квартири заплатять однаково.

По-третє, не всі мешканці використовують газ лише у побутових цілях. Хтось на ньому пече пиріжки на продаж, а в іншій квартирі живе холостяк, який харчується бутербродами і взагалі газ не вмикає. Однак платіжки в обох споживачів будуть однаковими.

Тому використання загальнобудинкових лічильників газу порушує європейські практики і законодавство. Зокрема, директиви ЄС №27 та №31, які вимагають, щоб кожен споживач платив лише за власне споживання. А загальнобудинковий лічильник, як бачимо, теж не стимулює населення заощаджувати, особливо тих мешканців, які, так би мовити, печуть пиріжки на продаж. Так зводиться нанівець увесь сенс прийняття закону.

ЧОМУ ЗАГАЛЬНОБУДИНКОВИЙ,

А НЕ ІНДИВІДУАЛЬНІ?

Причини, чому облгаз встановлює загальнобудинкові вузли обліку газу (ЗБВОГ), а не поквартирні, роз­крив керівник НКРЕКП у своїй відповіді на запит Олени Паливоди. По-перше, висока вартість встановлення приладів індивідуального обліку. По Україні на це газовому монополісту треба було б викласти 4,6 млрд.грн. Тому в план вони заклали оснащення ЗБВОГ для 82% будинків з абонентами, які зараз споживають газ без обліку. В результаті отримають економію - понад 3 млн.грн.

І по-друге, газовики стверджують, що вони не встигнуть своєчасно, до кінця 2017 року, виконати вимоги закону, якщо встановлюватимуть індивідуальні лічильники в кожну квартиру, бо на це їм знадобиться (цитуємо) "більше 10 років при встановленні наявними на сьогодні бригадами". Тільки незрозуміло, хто їм заважає найняти стільки бригад, скільки потрібно. Може, грошей не вистачає?

ХТО ПЛАТИТЬ ЗА ЛІЧИЛЬНИК

За законом фінансування робіт з оснащення лічильниками здійснюється коштом облгазів. Так ось щоб ви знали, вартість приладів обліку закладена в тариф. Про це нещодавно вкотре наголосив Міністр соцполі­тики Андрій Рева. Таким чином, населення розрахову­ється за лічильники, щомісяця оплачуючи за них част­ку в межах тарифу. Отже, так зване "безкоштовне вста­новлення лічильника" - це міф, бо за нього кожен мешканець платить з власної кишені. Як і заяви облгазу про те, що це здійснюється за їх рахунок - локшина.

Погодьтеся, під цим кутом зору позиція НКРЕКП є дещо дивною. Незалежний регулятор (а принаймні так вони себе позиціонують), коли вартість лічильників сам же включав до тарифу, мовчав. А коли настав час ці гроші використати за призначенням (встановити лічильники), розпереживався про великі затрати газовиків. Ну який же це незалежний регулятор?! Зда­ється, навпаки, дуже залежний. І сумнівно, щоб зекономлені на лічильниках гроші потім повернули людям, це буде щось із розряду фантастики…

Те саме стосується заміни та ремонту старих лічильників. Нині поширена практика, коли після планової перевірки лічильників облгаз дає рекомендацію мешканцям замінити непридатний лічильник за їхній кошт. Якщо ця рекомендація не виконана протягом двох місяців, нові квитанції облгаз розраховує за граничними нормами споживання. Але це є зловживанням монопольним становищем! І визнання цього факту нещодавно домоглися жителі одного з ОСББ м.Ка­м'янське, які, обурившись, почали кампанію проти таких дій "Дніпропетровськгазу". Закінчилося все тим, що Антимонопольний комітет України оштрафував міськгаз "за перекладання на побутових споживачів витрат щодо забезпечення комерційного обліку природного газу" і зобов'язав його за свої кошти виконувати ремонт і заміну лічильників.

НЕ ТВОЄ - НЕ ЛІЗЬ!

Існує ще одна юридична проблема, яку ігнорують облгази при встановленні будинкових лічильників. Згідно із законом "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", всі внутрішньобудинкові мережі та комунікації, допоміжні приміщення, а також стіни належать усім співвласникам квартир на правах спільної суміжної власності.

Тож прикручування лічильника облгазами до чужої приватної власності без жодних погоджень і дозволів з боку жителів ОСББ є сумнівним з юридичної точки зору.

ЗРУЧНА ЛАЗІВКА

Казус у тому, що намагаючись встановлювати колективні лічильники газу, формально облгази закон начебто й не порушують - у законі прямо не вказано, що повинні бути встановлені саме індивідуальні лічильники. Але якщо його читати уважно, то цілком зрозуміло, що мають бути встановлені поквартирні, а не загальнобудинкові лічильники. Читаємо ч. 1 ст. 6 Закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу": "суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року". Таким чином, закон визначає обов'язок постачальника встановити лічильник споживачу в квартиру. Бо будинок не є споживачем, споживачі проживають кожен у своїй конкретній квартирі. Але це доказати представникам ПАТ "Дніпропетровськгаз" можливо лише в суді. Якщо не судитися, то облгаз буде робити так, як йому ви­гідніше, дешевше. Ніби і вимоги закону в цілому виконують, і кошти олігархові "заощадили", тобто на премію собі заробили.

ОФІЦІЙНО ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ЗБВОГ НЕ ВАРТО

Якщо в будинку створене ОСББ, мешканці, звичайно, можуть проголосувати проти встановлення будинкового приладу обліку газу. Але тоді, згідно з Кодексом газорозподільних систем, "фактичний об'єм спожитого газу визначається за граничними об'ємами споживання". Гранична норма споживання при наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання з 19.08.2017 становить 5,4 куб.м на особу (до цього була взагалі 7,1 куб.м) А це, як розуміємо, додатковий заробіток для облгазу. Судіть самі: за підрахунками, кожна людина споживає на місяць приблизно 2 куб.м газу. Якщо ж вона оплачує, крім цього, ще й зайві кубометри, тоді цей "зекономлений" газ ще раз продають. Подвійний навар на пустому місці!

Такою схемою облгази намагаються відійти від положень закону про комерційний облік газу, посилаючись на Кодекс ГРС, по суті - підміняючи вимоги закону положеннями підзаконного акту. Правда тут, звичайно, на стороні мешканців ОСББ, але все рівно перспектива - суди.

Тому експерти радять мешканцям не підписувати жодних відмов від встановлення загальнобудинкового лічильника, адже саме зафіксована відмова (навіть не письмова, а відео) дозволить компанії підвищити норму споживання до граничної, і рахунки за газ приходитимуть захмарні.

І ще про справедливість. Тариф на газ для населення єдиний, незалежно від того, де ви проживаєте - в багатоповерхівці чи приватному секторі. У приватному секторі комусь встановили лічильник "безкоштовно"? А в тариф закладена його вартість…

МІСІЯ НЕМОЖЛИВА?

Новомосковськ - місто тихе, спокійне, тут усі звикли проблеми тримати в собі, молодь їх обговорює лише в соцмережах, а старички - на кухнях. А ось, наприклад, у Запоріжжі міська рада під шаленим тиском громадськості заборонила "Запоріжгазу" встановлювати загальнобудинкові лічильники без погодження з мешканцями. Те саме відбувається у Дніпрі. Де громада активна, там влада знає своє місце, і там є позитивний результат для населення. Але це не про сонне населення Новомосковська. А надії на те, що міська рада Новомосковська самостійно перейматиметься проблемою лічильників, досить примарні. І подальші події у місті це тільки підтвердили…

"БІЛІ" ПОЧИНАЮТЬ І ВИГРАЮТЬ

До правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Білий лелека-2015" (м.Новомосковськ, вул.Сучкова,122) прийшли представники ПАТ "Дніпропетровськгаз". Вимога: підписати два договори - один про забезпечення монтажу на стіну будинку загальнобудинкового вузла обліку газу (ЗБВОГ), другий - про подальше зняття показань з цього приладу.

- Я відповіла, що поки що підписувати ці договори я не маю повноважень, - розповідає голова ОСББ "Білий лелека-2015" Олена Паливода, - оскільки законодавством передбачено встановлення будь-якого обладнання на багатоквартирний будинок лише за умови попереднього узгодження дій на загальних зборах співвласників будинку. Але газовики чекати, поки ми проведемо збори, не стали, і самочинно встановили на будинок своє обладнання. Я як голова ОСББ неод­норазово відвідувала методичні заняття, які проходили в офісі громадської організації "Наш Новомосковськ" із залученням кращих фахівців України з проб­лем створення і функціонування ОСББ. І я вже знала, що одним із випадків, коли оператор ГРМ має право перекрити будинку газ, - це відмова споживача від встановлення лічильника. Тому пізніше на зборах ми прийняли виважене рішення: надати згоду облгазу на встановлення ЗБВОГ, але лише за умови встановлення і індивідуальних лічильників у кожну квартиру. Та договір з такими поправками не влаштовував облгаз, і вони звернулися до обласного Господарського суду з позовом про визнання укладеним і чинним договорів, на яких стоять лише їхні підписи, а мій підпис відсутній. До цього вони, за їх словами, ще відправляли ці договори на мою адресу цінним листом, але цей лист до мене чомусь не дійшов, і його повернули в облгаз у зв'язку з закінченням строку зберігання поштового відправлення. Щодо суду, то Ви розумієте, що при позитивному для них рішенні газовики могли б ви­правдати самочинне встановлення лічильника, і це розв'язувало б їм руки в подальших діях по інших будинках. Але суд їм відмовив, вирішивши, що такий договір не може бути укладено примусово в судовому порядку. Облгаз не погодився з цим судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, але й там програв".

ДОПОМОЖИ СОБІ САМ

Ще перед судовим розглядом справи Олена Паливода, після того, як оператор ГРМ самовільно встановив на будинок ЗБВОГ і жителям прийшли перші рахунки з астрономічними цифрами, кинулася в пошуку справедливості і захисту до різних державних органів.

Місцева прокуратура відповіла, що це не їх компетенція.

З відповіді начальника поліції: "За Вашою заявою відносно неправомірних дій, на Вашу думку, працівників газового господарства, проведено об'єктивну і всебічну перевірку. За результатами перевірки прийнято рішення про відмову внесення Вашого повідомлення до Єдиного реєстру досудового розслідування у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення". Поліція закрила очі на те, що міськгаз самочинно розпоряджається приватною власністю жителів будинку.

В.о. міського голови Сергій Горошко прислав листа-відповідь, який жителі будинку назвали відпискою. Як не дивно, але підготувала цю відповідь, як значиться у листі, керівник Новомосковського відділення ПАТ "Дніпропетровськгаз" Тетяна Гончар. "З огляду на те, що в будинку був встановлений ЗБВОГ, то ПАТ "Дніпропетровськгаз" не має підстав встановити у квартирах цього будинку індивідуальні лічильники газу за кошти газорозподільного підприємства, тому що після встановлення ЗБВОГ усі квартири цього будинку вважаються забезпеченими комерційним обліком газу", - пише С.Горошко. І додає, що споживачі можуть за бажання встановити індивідуальні лічильники за власні кошти. Це відповідь чиновника, який за посадовими обов'язками мав би опікуватися проблемами городян, як квочка курчатами.

Не дивно, що відповідь з облгазу була один в один такого ж змісту, що й від Горошка.

Відповідь з Кабміну виявилася лекцією з роз'ясненням правил зняття показів з лічильників, хоча ОСББ зверталося щодо самочинного, без дозволу жителів, встановлення лічильника.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини за­значила, що такі проблеми - не її компетенція, водночас зауважила, що облгаз, на її думку, робить все правильно.

НКРЕКП запропонувала звертатися за встановленням індивідуальних лічильників до місцевої влади, за рахунок місцевих бюджетів їх встановлюють, мовляв, по всій Україні.

Крім того, попередили, що згідно з Кодексом газорозподільних систем, затвердженим тим же НКРЕКП: "балансоутримувач (управитель) не може відмовити оператору ГРМ в організації та встановленні ЗБВОГ, якщо ці заходи здійснюються за рахунок оператора ГРМ".

З Мінрегіонбуду надійшла точно така ж відповідь.

Іншими словами, список тих, хто повинен був би відстоювати інтереси споживачів, швидко закінчився, і жителі Сучкова, 122 залишилися один на один з газовим монстром.

ДРУЗІ ПІЗНАЮТЬСЯ В БІДІ

- Одного дня я випадково дізналася, що через два дні у Господарському суді розглядається справа обл­га­зу проти ОСББ "Білий лелека-2015", - продовжує розповідати Олена Паливода. - А мені навіть їхній позов не присилали, хоча обов'язково повинні були це зробити. Мабуть, хотіли тихенько все провернути. Але без бою я здаватися не бажала. Часу на роздуми було обмаль, і я звернулася за допомогою до Катерини Чижик, яка неодноразово проводила семінари з головами новомосковських ОСББ в офісі громадської організації "Наш Новомосковськ". Саме за порадами Катерини я діяла й до цього моменту, бо зроби один крок не так - і програєш будь-який суд. Катя одразу погодилася допомогти, за що я їй щиро вдячна. Ми з нею, а ще з її помічницею Тамарою Мірошниченко, почали їздити по судах. Тепер, коли справу виграно, вважаю за необ­хідне подати позовну заяву в суд про захист прав жителів будинку як споживачів комунальних послуг.

СЕКРЕТ УСПІХУ - ЄДНІСТЬ

Говорить Катерина Чижик:

- Це перші рішення судів - і Господарського, і Апеляційного господарського, ухвалені з цього питання на теренах Дніпропетровщини на користь ОСББ. Суди прийняли до уваги наші аргументи, якіс­но дослідили матеріали справи і винесли законне рі­шення. По-перше, облгаз, просячи ви­знати в судовому по­рядку не підписані головою ОСББ договори чинними, не вра­ховує вимоги статті 641 Цивільного кодексу України, де сказано, що досягнення згоди з істотних умов договору є обов'язковим для визнання договору укладеним, адже це насамперед обумовлено самою юридичною природою поняття договору як взаємної домовленості сторін. Запропонований позивачем проект договору не відповідає цим вимогам, оскільки не містить ціни та строку дії договору, відсутні конкретні зобов'я­зання сторін та строки їх виконання. Договір не містить чітких умов, зрозумілих до виконання, ос­кільки має та­кі формулювання як "сприяє проведенню робіт", "може бути організований та встановлений будинковий вузол обліку природного газу" тощо. Також умови, визначені в договорі, стосуються осіб, що не є сторонами цього договору, а саме власників квартир, яким буде змінено режим нарахування об'ємів природного газу та яким пропонується встановити квартирні лічильники газу окремо на квартиру за власний рахунок у разі його незгоди розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового ВОГ. Такі умови не можуть бути включені до договору між облгазом і ОСББ. Більш того, проект договору навіть не містить найменування іншої сторони договору, її ідентифікаційних ознак, що унеможливлює укладення його в такій редакції. З наведеного суд дійшов висновку, що договір в такій редакції не може бути укладеним, в тому числі, і за рішенням суду.

По-друге, при встановленні ЗБВОГ облгаз апе­лює до Кодексу ГРМ, втім цей Кодекс є підзаконним актом.

А головне - облгаз побудував свою позицію позивача на тому, що ОСББ є юридичною особою, яка начебто є балансоутримувачем та управителем багато­квартирного будинку. Насправді згідно з законодавством ОСББ не є господарюючим суб'єктом, не є і не може бути власником спільної сумісної власності - приміщень і обладнання в будинку. Окрім того, Господарським кодексом України визначено, що "діяль­ність негосподарюючих суб'єктів, спрямована на створення та підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб'єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності не господарюючих суб'єктів," а не господарською діяльністю. А визначені в Законі про ОСББ і Статуті ОСББ "Білий Лелека-2015" мета і предмет діяльності ОСББ не передбачають провадження господарської діяльності. Тому претензії облгазу до ОСББ щодо встановлення загальнобудинкового приладу обліку газу є безпідставними, що й підтверджено судом.

Ці та інші доводи позивача були спростовані в ході судового розгляду фактичними обставинами справи та системним аналізом норм чинного законодавства.

Ну і, звичайно, велике значення мало те, що статут ОСББ "Білий лелека-2015" містить юридично виважені формулювання, цей статут був написаний якраз на підставі наших методичних напрацювань. У тому числі значимою є і наявність протокольного рішення ОСББ щодо самозабезпечення. Без грамотного ведення документації виграти суди було б проблематично.

В цілому ж для мене й досі залишається загадкою, за яким принципом облгази розподіляють, в які будинки ставити ЗБВОГ, а в які - індивідуальні лічильники. Наприклад, у цьому будинку №122 по вул.Сучкова аж 48% квартир уже на індивідуальному опаленні і, відповідно, з індивідуальними лічильниками…

Що стосується захисту прав мешканців ОСББ, то я неодноразово наголошувала, що вкрай важливою є наша єдність, координація дій, обмін досвідом, допомога у вирішенні нагальних проблем, що ми і робимо в рамках Асоціації ОСББ і ЖБК.

СТРАЖДАЮТЬ ВСІ

На засіданнях Апеляційного господарського суду були присутні голови ОСББ міст Новомосковська і Дніпра. В процесі розгляду справи від "постраждалих ОСББ м. Новомосковська" почали надходити заяви. Ось одна з них - колективна заява від мешканців будинку №31 по вул. Паланочній.

"Ваша Честь! Я, голова ОСББ "Старт" Біла Ольга Олександрівна, від мешканців 72 квартир нашого будинку звертаюсь до вас у підтримку мешканців ОСББ "Білий лелека", бо ми також страждаємо від проти­правних дій газового монополіста - Новомосковського відділення ПАТ "Дніпропетпровськгаз" та також не бажаємо підписувати подібний договір, та бажаємо залишитись на прямих договорах наших мешканців з міськгазом. Бо чітко розуміємо, що цей договір між двома юридичними особами в разі його заключення дасть можливість міськгазу відключати газ по цьому загальнобудинковому лічильнику всьому будинку за несплату окремими мешканцями, не працюючи при цьому з окремими боржниками, а працюючи виключно з юридичною особою - ОСББ… Крім того, будинки, на яких вже встановлені ЗБВОГ, стали сплачувати за газ чомусь у багато разів більше, ніж сплачували по тарифу до встановлення загальнобудинкового лічильника. Наприклад, у мешканців ж/б № 25 по вул. Паланочній плата за користування газовою плитою після встановлення цього чудо-лічильника зросла у 6-7 разів і в деяких сім'ях досягла 1136 грн. на місяць! Загальнобудинковий лічильник газу, встановлений на будинку №19 по вул.Гетьманській, завищує реальне споживання газу у 9 разів, тобто дурить мешканців. Із усього вищенаведеного, Ваша Честь, можна зрозуміти, наскільки визнання цього договору підписаним та законним розв'яже руки газовому монополісту".

А жителі В.Ковалівки,6 звернулися з колективним листом до керуючого міськгазом. У них теж без їх відома і згоди встановили колективний лічильник, після чого люди почали отримувати величезні рахунки. Серед претензій - і сумніви в правильності роботи встановленого коректора газу, який щомісяця чомусь показує більший на 10% об'єм газу незалежно від температури повітря. Крім того, як вказують заявники, в інших будинках їхнього мікрорайону у кватирах встановлюються безкоштовно лічильники газу. "Який принцип вибору будинків для встановлення ЗБВОГ, залишається невідомим. Ви порушуєте наші права як споживачів згідно ЗУ "Про ЖКП" стаття 21 Порушення прав споживачів п.3): при наданні послуги, від якої споживач не може відмовитися, а одержати може лише в одного виконавця, виконавець нав'язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами".

БУДЬТЕ НАПЕРЕД ОБАЧНИМИ!

Після суду на своїй сторінці у Фейсбук Катерина Чижик написала: "Шановні голови ОСББ, якщо вам хтось радить підписувати з ЖЕКами, органами місцевого самоврядування чи іншими "балансоутримувачами" будь-які договори - біжіть від таких експертів та не підставляйтеся під монополістів!!! Будьте наперед обачними!!! Не підписуйте нісенітниць!!! Рішення суду - ще один невеличкий крок руху ОСББ до правових відносин з монополістами. Разом ми - сила. Об'єднуймося заради захисту своєї власності!!!"

Довідка. Катерина Чижик - Член Національної ради при Кабміні з питань створення та сприяння функ­ціонування ОСББ, Голова Асоціації розвитку ОСББ та ЖБК "Сучасний дім", заступник Голови Правління Спілки Власників Житла України, Голова Дніпропетровської обласної Асоціації ОСББ та ЖБК "Наш дім", голова Соборної районної у м.Дніпро Асоціації захис­ту прав споживачів житлово-комунальних послуг "Наш дім", заступник голови Дніпровської міської Асоціації "Наш дім". Неодноразово брала участь в якості експерта в органі­зовуваних лідером ГО "Наш Новомосковськ" Сергієм Рєзніком семінарських заняттях і "круглих столах" що­до створення і функціонування ОСББ. Разом з ним ви­ступила ініціатором створення Асоціації ОСББ та ЖБК міста Новомосковська та її входження до складу обласної Асоціації ОСББ та ЖБК "Наш дім". Катерина є фахівцем у сфері енергоефективності будинків, залучення бюджетних коштів для їх ремонтів, коштів міжнародних програм енергоефективності тощо.

НАШ СУД - НАЙГУМАННІШИЙ У СВІТІ

Очевидно, НКРЕКП, будучи впевненими, що суди прийматимуть рішення на користь облгазів, у своїй відповіді зазначив наступне:

"Окремо звертаємо увагу, що нормативними документами, які регулюють ринок природного газу ви­значено, що у разі, коли між споживачем і газопостачальним (газорозподільним) підприємством не досягнуто згоди шляхом переговорів про надання послуг з газопостачання та його розподіл, спірні питання вирішуються в судовому порядку. Судові рішення є обов'язковими для виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України. Невиконання судових рішень тягне передбачену Законом відповідальність".

Що ж, по Сучкова,122 суд виграв ОСББ.

Тепер газовий монополіст вимушений буде виконати рішення суду.

Якщо подібні ситуації виникають і в інших будинках, у них теж два шляхи: змиритися або йти в бій, іншого не дано. Хто кому у цій війні союзник, хто противник, а хто - просто "болото", уже зрозуміло з вище викладеного. Спробуйте, для прикладу, запропонувати комусь із депутатів виступити в такому конфлікті на боці жителів, і ви дізнаєтеся ціну їх словоблудія. Слова Великого Кобзаря "Борітеся - поборете!" знову актуальні, як ніколи. А програє той, хто мовчки схиляє голову на милість товстосумів. Під лежачий камінь вода однозначно не потече. І проти населення тут спра­цьовує традиційне українське "моя хата скраю" - поки когось особисто не зачеплять, ніхто не поворухнеться і за сусіда не вступиться. Ось так потихеньку, поодинці усіх і "відстрілюють". Вихід - лише у єднанні зусиль.

За матеріалами суспільно-політичної газети "Новомосковська правда"


Обговорення

Шановні користувачі сайту "ПроОСББ"! Вибачте, але в зв'язку з напливом спамботів, коментарі тимчасово відключенні. Прокоментувати новину ви можете на форумі.

  Вхід на сайт

  Забули пароль?   Реєстрація
  Соціальний вхід


  Створіть Ваше ОСББ

  Створюйте або приєднуйтесь до існуючого ОСББ. Вирішуйте проблеми, обмінюйтеся досвідом, керуйте справами.

  До нас вже приєдналися  Обговорення