березня 2025

Законопроект № 11345: більше цивільного захисту чи більше корупції?

Контролер шукає укриття в багатоквартирному будинку

Як ми вже повідомляли минулого року, на розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект № 11345 від 17.06.2024 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків, формування фонду захисних споруд цивільного захисту, створення класів та центрів безпеки”. Зараз законопроект готують до другого читання. За наявною інформацією, він зберігає всі ті самі недоліки й загрози для ОСББ, що й раніше.

Ми бачимо, що норми законопроекту 11345 стосовно ОСББ є окозамилюванням, яке не вирішить задач цивільного захисту населення, але створить значні корупційні ризики та породить зайву соціальну напругу.

Вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника"

26 березня 2025 року відбувся організований ПроОСББ відкритий вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника". Вебінар орієнтований на членів правлінь та ревізійних комісій ОСББ, юристів, що допомагають ОСББ, активних співвласників. Метою вебінару є дати загальне розуміння та рекомендації щодо судової роботи ОСББ зі стягнення заборгованості за внесками. З відеозаписом вебінару та презентацією можна ознайомитися за посиланнями. Використання і поширення, як завжди, вітається!

Запрошуємо на вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника"

Друзі, з ваших попередніх відгуків ми бачимо, що дуже актуальним питанням є стягнення заборгованості зі сплати внесків у судовому порядку. Тож ми попросили практикуючого адвоката Валентина Борогана (Одеса) поділитися своїм досвідом і порадами з нашою спільнотою.

У найближчу середу, 26 березня 2025 року, запрошуємо вас на відкритий вебінар "Як ОСББ стягнути кошти з боржника". Початок о 19:00, технічне підключення з 18:50.

Просимо Президента ветувати закон, який відкриває шлях до "дерибану" допоміжних приміщень і прибудинкових територій

Просимо ветувати законопроект 12089

14 березня 2025 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача” (законопроект № 12089 від 03.10.2024).

Прийнятий закон, під гаслом захисту прав добросовісного набувача, значно обмежує можливості витребування майна з чужого незаконного володіння. Введення закону в дію в тому вигляді, як він був прийнятий Верховною Радою України, унеможливить повернення у спільну власність співвласників багатоквартирного будинку його допоміжних приміщень та земельних ділянок, які раніше були незаконно привласнені органами державної влади та місцевого самоврядування.

Просимо Президента України повернути закон до Верховної Ради України для повторного розгляду, з пропозиціями:

1. Доповнити прийнятий закон положеннями, які передбачатимуть, що запроваджені ним обмеження щодо витребування майна з чужого незаконного володіння не застосовуються у випадках:

- якщо право власності на нерухоме майно було неправомірно набуте (зареєстроване, посвідчене) за територіальною громадою, державою;

- якщо нерухоме майно відповідно до законодавства належить до спільного майна співвласників багатоквартирного будинку;

2. Для того, щоб власники нерухомого майна мали практичну можливість захистити свої права, відстрочити набрання чинності законом на один рік після припинення чи скасування чинного воєнного стану.

ОСББ як ключ до згуртованості: шлях від сусідів до партнерів на прикладі Первомайська

Історія Ірини Ляхович із Первомайська показує, що кожен із нас може стати рушійною силою змін, які допомагають будувати сильне і єдине суспільство. Самоорганізація, про приклад якої розповість Гард.City, – це не лише про те, як відремонтувати будинок. Це про здатність людей домовлятися, знаходити компроміси, діяти спільно, ухвалювати відповідальні рішення та навіть впливати на законодавство країни.