Останнє в блогах

Чи потрібен ОСББ статус "активного споживача" електроенергії?

Дедалі більше ОСББ встановлює сонячні електростанції (СЕС) на багатоквартирних будинках. Іноді обсяг електричної енергії, що генерується СЕС, може перевищувати поточне споживання об’єднання. Тож можна почути заклики до ОСББ “продавати електроенергію в мережу”. Зважаючи на ситуацію в енергетиці - нібито благе діло. Але є одне “але”. Для того, щоб “продавати” електроенергію в загальну мережу, від ОСББ вимагають набути статусу “активного споживача”. І навіть послужливо надають інструкції, як це зробити. ОСББ, яке би віддавало в мережу електроенергію в статусі звичайного побутового споживача, чомусь не цікаве енергетикам.

Готуємо загальні збори: по суті чи по формі?

Протягом останніх тижнів одразу кілька ОСББ з різних міст зверталися до мене по консультацію щодо проведення загальних зборів. Власне, нічого дивного чи особливого - багато хто проводить збори влітку й багато хто ще з літа починає готувати осінні збори. Та мене зацікавила спільна особливість усіх звернень - правління дуже переймаються формальними аспектами організації та проведення загальних зборів. Це й спонукало мене написати короткий блог.

Завжди закликав і закликаю ще раз: працюйте з людьми! А інше додасться.

Про досвід організації протипожежних заходів у будинку

Пожежа в багатоквартирному будинку, а особливо висотному – це величезна біда, яка деколи приводить до непоправимих наслідків. Вигорають квартири, пожежа, а інколи і вода під час її гасіння, нищать майно, від вогню і диму гинуть люди… Тому слід насамперед запобігти пожежі. Пропоную вашій увазі досвід ОСББ «Набережна 32» з Івано-Франківська щодо організації протипожежних заходів у будинку.

"Акти непроживання" і ОСББ

До правлінь ОСББ час від часу звертаються співвласники чи мешканці будинку з вимогою надати довідку про "проживання / не проживання" самої особи чи іншої людини. Нагадуємо, що ОСББ не є тим суб'єктом, посадові особи якого уповноважені видавати подібні довідки, та рекомендуємо ознайомитись з роз'ясненням Державної міграційної служби щодо питання про декларування місця проживання та реєстрація місця проживання (перебування) особи.

Пропозиції до проєкту закону "Про основні засади житлової політики"

Нещодавно Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на офіційній веб-сторінці оприлюднило проєкт закону "Про основні засади житлової політики" - https://mtu.gov.ua/news/35482.html

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО ВБСГ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ. Частина 3. Приєднання Замовника за замовчуванням до Типового договору

 

Замовник за замовчуванням — це особа, яка автоматично вибирає Оператора ГРМ для обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Цей замовник не має специфічних вимог щодо обслуговування та використовує стандартні послуги, надані оператором ГРМ.

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО ВБСГ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ. ЧАСТИНА 2. ТИПОВИЙ ДОГОВІР ПРИЄДНАННЯ НА ТО ВБСГ.

 

          Задля безпеки газопостачання та готовності газових мереж ( що відносяться до спільної власності) багатоквартирного будинку співвласники будинку або уповноважена ними особа мають укласти договір на технічне обслуговування таких мереж.

Питання проведення ТО ВБСГ у багатоквартирних будинках. Частина 1. Правові основи

Безпека газових мереж у багатоквартирних будинках дуже важлива для співвласників багатоквартирних будинків. Саме для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових газових мереж будинку для надання послуг з постачання та розподілу природного газу, на співвласників багатоквартирного будинку покладено відповідальність за проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ТО ВБСГ).

Це означає, що співвласники багатоквартирних будинків – споживачі природного газу мають передбачити  кошти на оплату послуги з ТО ВБСГ.

Хто ж має право надавати ці послуги і відповідно до пункту 3 статті 19 Закону України «Про житлово комунальні послуги» нести відповідальність за безпеку газопостачання?

Складання звітності за 2023 рік

По завершенні року актуальним стало питання подання ОСББ річної податкової та фінансової звітності.

Склад і терміни подання звітності не змінилися. На що варто звернути увагу:

  • ще у 2019 році внесенням змін до П(С)БО 25 остаточно визначено, що неприбуткові організації подають фінансову звітність за формами 1-мс та 2-мс;

Сторінки