блоґ користувача Тетяна Бойко

Виклики та пропозиції щодо відбудови зруйнованого житла (виступ на конференції)

Наш проект “Житло для життя” реалізується вже понад два місяці. За цей час сформовано чудову команду однодумців в 9 областях України та 18-и громадах,  підписано меморандуми про співпрацю з органами місцевого самоврядування, місцеві координатори входять до кількох робочих груп при ОМС, надано понад 1000 консультацій, підготовлено перші аналітичні й моніторингові звіти. І можна на хвилю зупинитися і роззирнутися. Зробити перші висновки щодо викликів, які наша команда бачить в існуючому підході до відбудови житла. За браком часу я зупинюся лише на основному.

Закон про деколонізацію, законопроект 7029 та ОСББ

У Верховній Раді збираються виносити на друге читання законопроект 7029, навколо (необхідності) якого тим часом тривають палкі суперечки. Так, нещодавно обурення в ОСББ викликав той факт, що з законопроекту 7029 абсолютно неочікувано викинули зміни, які включали ОСББ до переліку організацій, яким не потрібно нотаріально посвідчувати підписи при вчиненні реєстраційних дій. У цьому переліку вже є громадські й благодійні організації. У той же час саме для ОСББ ці зміни є вкрай важливими.

Законопроєкт 7029 vs cудова практика

Останнє із серії "новації законопроєкту 7029". Про компетенцію установчих зборів та інше. Ряд питань, які піднімає законопроєкт на сьогодні врегульовані судовою практикою, яка абсолютно на користь ОСББ. Тому зміна правил потягне автоматично зміну судової практики.

Законопроєкт 7029. Зниження порогу для приняття більшості рішень в ОСББ до 1/2.

Законопроєкт 7029. Зниження порогу для приняття більшості рішень в ОСББ до 1/2. Знову є таки, звучить привабливо, і багато хто думає, що така норма принесе очікуване спрощення.

Отже, пропонується зняти чинну вимогу щодо необхідної більшості в ⅔ голосів щодо найважливіших фінансових та майнових питань, які розглядають загальні збори ОСББ. Але, водночас, встановити вимогу аж в ¾ голосів для одного-єдиного питання - “прощання” з підприємством-монополістом і переходом будинку, скажімо, на використання системи автономного опалення чи водопостачання. 

Законопроєкт 7029. Вимога визнати листки опитування частиною протоколу зборів

Про законопроєкт 7029. Сьогодні буде довго і складно. Тому доведеться вникнути тим, хто справді цього хоче. Про норму, яка викликає чи не найбільший спротив у противників і  одночасно нібито є очікуваним "спрощенням" для прихильників. І яка, як на мене, є основною. Так от, мова про статтю 6 і про норму, яка визначає, що листки опитування є "невід"ємною частиною протоколу зборів".  Зараз протокол і листок опитування - окремі документи. Чинний закон про ОСББ не називає листки опитування частиною протоколу. І ось чому це важливо.

Новації законопроєкту 7029. Відеоконференція

Про законопроєкт 7029. Війна, усім складно, хочеться, щоб усе було простіше, мені також. Але труднощі - це не основна біда, біда - це "димова завіса", за якою криється брехня. І складне від цього не стає простим. Тому я вирішила написати серію постів щодо основних положень пропонованих змін для ОСББ. По перше, я би його назвала "Про торгівлю ілюзіями спрощення та зміну процедур прийняття рішень, які змушують ОСББ перереєструвати свої статути".

У лютому ціна газу для ОСББ - 6,99 і нижче

НАК "Нафтогаз України" запропонувував на лютий 2021 року  ОСББ з даховими котельнями ціну природного газу 6,99 грн/3 (з урахуванням витрат на транспортування). У прейскуранті на офіційному веб-сайті зазначена ціна без транспортних витрат. Тому ОСББ з нетерпінням очікують відповідних додаткових угод від державного підприємства.

Тепер і для ОСББ з даховими котельнями газ має бути по 6,99 грн/м3

Не новина, що при прийнятті різноманітних рішень у сфері ЖКГ і енергетики, влада постійно забуває про ОСББ. Вірніше, для уряду ОСББ - це ті, "хто постійно плутається під ногами". Не стало винятком і прийняття постанови Уряду, якою встановлювалася гранична ціна на природний газ  на період лютого-березня 2021 року. Уряд знову забув, що в будинках ОСББ з даховити котельнями живе таке ж саме населення, тільки яке побачить у своїх платіжках 8,9 грн/м3 замість обіцяних урядом 6,99 грн/м3.

Безпека газопостачання: яким шляхом піде країна?

Ні для кого не секрет, що на сьогодні в країні існує величезна проблема із обслуговуванням внутрішньобудинкових газових мереж, а це значить, що безпечне газопостачання для споживачів у багатоповерхівках відсутнє.

Сторінки