Декларація принципів спільноти ПроОСББ

  1. Ми бачимо Україну країною власників житла. Ми знаємо, що власність зобов’язує. Ми віримо, що відповідальний власник свого житла є відповідальним громадянином своєї держави.

  2. Ми вважаємо приватну власність священною і недоторканною. Ми переконані, що ніхто не може бути свавільно позбавлений своєї власності.

  3. Ми знаємо, що спільна власність співвласників багатоквартирного будинку простягається по межі його прибудинкової території. Ми вважаємо, що ніхто, крім самих співвласників багатоквартирного будинку, не вправі розпоряджатися їхньою спільною приватною власністю.

  4. Ми віримо в здоровий глузд і розумність спільних рішень співвласників. Запорукою цього ми бачимо добру освіту і просвіту.

  5. Ми переконані, що в умовах спільної власності ніщо не може мати сили вищої, ніж спільне рішення більшості співвласників. Усі повинні коритися спільним рішенням, прийнятим відповідно до закону. Держава та органи місцевого самоврядування повинні поважати цей принцип.

  6. Ми вважаємо ОСББ найефективнішим інструментом спільної реалізації співвласниками багатоквартирного будинку їхніх прав. Адже економічна суть ОСББ - та сама, що й економічна суть домогосподарства. Вона є близькою, зрозумілою і природною для власника житла.

  7. Ми як члени спільноти ПроОСББ свідомі своєї сили. Ми вміємо визначати спільні цілі та відстоювати суспільні інтереси на засадах самоорганізації, самодисципліни, довіри одне до одного, взаємоповаги та поваги до спільно прийнятих рішень.