Чи потрібен ОСББ статус "активного споживача" електроенергії?

Дедалі більше ОСББ встановлює сонячні електростанції (СЕС) на багатоквартирних будинках. Іноді обсяг електричної енергії, що генерується СЕС, може перевищувати поточне споживання об’єднання. Тож можна почути заклики до ОСББ “продавати електроенергію в мережу”. Зважаючи на ситуацію в енергетиці - нібито благе діло. Але є одне “але”. Для того, щоб “продавати” електроенергію в загальну мережу, від ОСББ вимагають набути статусу “активного споживача”. І навіть послужливо надають інструкції, як це зробити. ОСББ, яке би віддавало в мережу електроенергію в статусі звичайного побутового споживача, чомусь не цікаве енергетикам.

Готуємо загальні збори: по суті чи по формі?

Протягом останніх тижнів одразу кілька ОСББ з різних міст зверталися до мене по консультацію щодо проведення загальних зборів. Власне, нічого дивного чи особливого - багато хто проводить збори влітку й багато хто ще з літа починає готувати осінні збори. Та мене зацікавила спільна особливість усіх звернень - правління дуже переймаються формальними аспектами організації та проведення загальних зборів. Це й спонукало мене написати короткий блог.

Завжди закликав і закликаю ще раз: працюйте з людьми! А інше додасться.

Про досвід організації протипожежних заходів у будинку

Пожежа в багатоквартирному будинку, а особливо висотному – це величезна біда, яка деколи приводить до непоправимих наслідків. Вигорають квартири, пожежа, а інколи і вода під час її гасіння, нищать майно, від вогню і диму гинуть люди… Тому слід насамперед запобігти пожежі. Пропоную вашій увазі досвід ОСББ «Набережна 32» з Івано-Франківська щодо організації протипожежних заходів у будинку.

«В ОСББ не буде пільг і субсидій»: як ОСББ і громадянам реагувати на погрози без емоцій

ПФУ відмовляє в субсидії

19 червня 2024 року на сайті Мінсоцполітики було опубліковано інформаційне повідомлення, яке поширили ЗМІ із заголовками «в будинках ОСББ не буде субсидій».

Коротко: зміст повідомлення вводить в оману, оскільки суперечить чинному законодавству. Хто і навіщо це зробив – мало би бути темою службового розслідування в Мінсоцполітики.

А поки чекаємо на службове розслідування і публічні вибачення міністерства перед громадянами, які одержують субсидії, ми даємо інструкцію правлінням ОСББ та громадянам, як діяти.

ОСББ і "акти (не)проживання": позиція Мінсоцполітики

Зовсім нещодавно ми нагадували, що складання будь-яких "актів проживання" чи "актів непроживання", а так само й видача відповідних довідок, не є повноваженням посадових осіб ОСББ. І от з цього приводу висловилося Міністерство соціальної політики України, оприлюднивши відповідне інформаційне повідомлення від 4 червня 2024 року.

"Акти непроживання" і ОСББ

До правлінь ОСББ час від часу звертаються співвласники чи мешканці будинку з вимогою надати довідку про "проживання / не проживання" самої особи чи іншої людини. Нагадуємо, що ОСББ не є тим суб'єктом, посадові особи якого уповноважені видавати подібні довідки, та рекомендуємо ознайомитись з роз'ясненням Державної міграційної служби щодо питання про декларування місця проживання та реєстрація місця проживання (перебування) особи.

Пропозиції до проєкту закону "Про основні засади житлової політики"

Нещодавно Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на офіційній веб-сторінці оприлюднило проєкт закону "Про основні засади житлової політики" - https://mtu.gov.ua/news/35482.html

Чи можлива й потрібна “стовідсоткова ОСББізація” України?

Чи потрібна “стовідсоткова ОСББізація” України?

Скільки існують ОСББ в Україні, стільки ж періодично виринає ідея “стовідсоткової ОСББізації” усіх багатоквартирних будинків країни. Кожного разу міжнародні експерти та українські фахівці-практики переконують у безглуздості та безперспективності такої затії, і зрештою політики до них дослухаються, питання знімається з порядку денного. Та за якийсь час змінюється покоління політиків і їхніх радників, і знову ставиться питання: “а чи не зробити ОСББ обов’язковими в усіх багатоквартирних будинках?” Ось і зараз, коли гостро стоїть питання ремонту пошкоджених внаслідок російської агресії багатоквартирних будинків, ідея “стовідсоткової ОСББізації” знову стала предметом обговорень. Вважаємо за необхідне висловити позицію нашої спільноти.

ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО ВБСГ У БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКАХ. Частина 3. Приєднання Замовника за замовчуванням до Типового договору

 

Замовник за замовчуванням — це особа, яка автоматично вибирає Оператора ГРМ для обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Цей замовник не має специфічних вимог щодо обслуговування та використовує стандартні послуги, надані оператором ГРМ.

Сторінки