Комерційний облік природного газу по-українськи або як споживачам сплатити двічі за своєю ініціативою…

2017 рік став роком боротьби споживачів з газовою монополією. Бойові дії перейшли в зали судових засідань, де споживачі вигравали справу за справою та доводили всім, що Закон має захищати перш за все споживача, який може відстоювати свої права в Україні. Іноді ситуація доходила до абсурду. В окремих випадках тиску монополії на побутових споживачів ситуація з незаконним встановленням приладів обліку "на колхоз" переходила у формат фізичного захисту спільного майна багатоквартирних будинків. 

І розуміючи всю складність ситуації, 06.12.2017 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

На засіданні Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки 06 грудня 2017 року народні депутати України розглянули та прийняли серед іншого рішення рекомендувати Верховній Раді п рийняти за основу та в цілому п роект Закону про "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу".

Про Проект Закону на засіданні комітету (за нашою інформацією) доповідав г олова підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання Андрій Лопушанський від БПП. Законопроект допоки не зареєстрований.

Цікаво, а чому народні депутати не з ’ ясували причини:

1) чому суб'єкт и господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, не встановили лічильників газу для приготування їжі в сроки обумовлені Закон ом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу"

2) чому Національна комісія регулювання електроенергетики України не застосовула до суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, санкції, передбачені законом. А саме:

- у разі невстановлення вузлів обліку природного газу та/або неприпинення розподілу природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку, - застереження;

- у разі невжиття суб'єктом господарювання, до якого застосовано застереження, відповідних заходів - штраф у розмірі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І накінець, чому керівництво держави не відреагувало на гвалтування єдин ого джерел авлади в Україн і – народу (ст.5 Конституції України) суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг має відповісти як керівництву держави, так і окремому споживачу – де кошти, які споживачі сплатили в структурі тарифу природного газу, які сплачують побутові споживачі за інвестиційною програмою з 2012 року. За ці кошти було встановлено індивідуальні прилади обліку побутовим споживачам у приватних будинках, побутовим споживачам у квартирах, обладнаних колонками але не поставлено побутовим споживачам, де природний газ використовується тільки для приготування їжі. При цьому хочеться акцентувати увагу читачів, що інвестиційна складова у 1 куб.м. природного газу була сплачена побутовими споживачами, незалежно від того де вони проживають. Тоді виникає ще одне питання – ЧОМУ СЬОГОДНІ СПОЖИВАЧІВ ПОДІЛИЛИ ЗА ОЗНАКОЮ ПРОЖИВАННЯ?

А поки Ви готуєте свої питання ми х очемо нагадати про зміни, які пропонувалися внести до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" заради побутових споживачів, який для народних депутатів є нічим іншим як лекторат, і, якому за невияснених досі причин суб'єкті и господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, не встановили лічильників газу для приготування їжі в сроки обумовлені законом:

- 27.01.2017 за № 5722 був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу. Проект вносився народними депутатами А. Бабак та Л.Підлісецьким. В цьому проекті передбачалось, що з агальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку, а також передбачалось, що п обутов і споживачі (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ суб'єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території.

- 31.03.2017 за № 6277 був зареєстрований Проект Закону про внесення змін до статті 6 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо заборони встановлення загальнобудинкових лічильників споживачам природного газу). Проект вносився нарожним депутатом С.Капліном і передбачав подовження терміну лічильників газу для приготування їжі - до 1 січня 2021 року.

- 04.04.2017 за № 6277-1 був зареєстрований альтернативний Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо забезпечення встановлення побутовим споживачам природного газу індивідуальних лічильників. Проект вносився народними депутатами Т. Батенком, О. Шевченком, В. Шевченком, Констанкевичем, В. Дідичем та В. Купрієм та О. Дубініним. Цим проектом замість терміну "населення" вводився термін "побутові споживачі". - 18.04.2017 за № 6391 був зареєстрований основний Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо створення єдиної бази абонентів - споживачів природного газу). Проект вносився народними депутатами О.Рябчиним, О.Ксенжуком, А.Лопушанським та В.Войцицькою. Проект передбачав створення єдиної бази абонентів – споживачів природного газу.

Зміни, які пропонуються рекомендувати Верховній Раді п рийняти за основу та в цілому, до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", НЕ ПОВИННІпогіршувати умови для побутових споживачів.

Але, що ми бачимо в запропогованому проекті, п ункт 2 ст. 3 СУТТЄВО погіршує умови для побутових споживачів, які проживають у будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі, у порівнянні з тими побутовими споживачами, які природний газ використовують для колонок. Такі зміни не припустимі.

Мешканці 125 виборчого округу Львівської області про це просили депутата А.Лопушанського?

Може до Комітету надходили листи з такими побажаннями від мешканців, яких гвалтують приватні облгази?

Висновки робити Вам!

Пропонуємо Вам ознайомитися зі змінами, які розглянуті були на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки 06 грудня 2017 року.

газ,чижик

 

газ,чижик

 

 

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижик

газ,чижикИсточник: https://censor.net.ua/b3038778

 

 Катерина Чижик

 

Голова Асоціації розвитку ОСББ та ЖБК "Сучасний дім",

Перший заступник голови ГФ "Штаб національного захисту Дніпропетровської області"