Зміни до Бюджетного кодексу передбачають поширення пільг і субсидій на витрати з управління багатоквартирним будинком

Нещодавніми змінами до Бюджетного кодексу України поставлено законодавчу крапку в питанні поширення житлових пільг і субсидій на витрати з управління багатоквартирним будинком.

Так, Закон України від 7 грудня 2017 року № 2233-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" передбачає, серед іншого, внесення таких змін до ч.3 ст.102 Бюджетного кодексу України: "у частині третій: після слів "квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій)" доповнити словами "управління багатоквартирним будинком".

Нагадаємо, ч.3 ст.102 Бюжетного кодексу України регулює питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню, та містить перелік витрат, на які використовуються кошти зазначеної субвенції. Раніше в цьому переліку були відсутні витрати з управління багатоквартирним будинком. Внесеними змінами перелік доповнено, і цим знято формальне обмеження щодо можливості використання коштів субвенції для надання пільг і житлових субсидій на оплату управління багатоквратирним будинком.

Таким чином, норми Бюджетного кодексу України узгоджено із нормами законів України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку", "Про житлово-комунальні послуги" (2017), якими було передбачено поширення пільг і житлових субсидій на витрати з управління.