У Комітеті ЖКГ обговорили питання щодо відвернення колапсу з пільгами та субсидіями

7 січня 2018 року в Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбулося обговорення проблемних питань монетизації пільг та субсидій.

Народні депутати відзначили, що зміни, які були внесені в Постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. № 256 «Про затвердження порядку фінансування видатків  місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» фактично паралізували всю галузь житлово-комунального господарства України. Окрім того, що ці зміни вносилися без погодження з Мінсоцполітики та Мінрегіоном, їхні вимоги просто неможливо виконати. Як наслідок, підприємства галузі не можуть отримати з бюджету відшкодування за надані пільги і субсидії.

В обговоренні народні депутати та присутні представники Мінрегіону та Мінсоцполітики також наголосили на постійних затримках із фінансуванням пільг і житлових субсидій, наслідком чого є багатомісячні заборгованості бюджету перед підприємствами галузі, а також ОСББ і ЖБК.

Окремо народні депутати зупинилися на ситуації, в якій опинилися об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, та підтримали вимогу представників ОСББ щодо необхідності негайного запровадження монетизації пільг і житлових субсидій.

Народний депутат В.Сташук наголосив, що твердження Мінфіну, що питання врегульовано роз’яснювальним листом Мінфіну Казначейству, не відповідає дійсності.
Народний депутат А.Бабак навела інформацію з регіонів щодо реакції на зазначений лист та констатувала, що при діючій постанові Уряду та діючому наказі Мінфіну вирішити питання просто роз’яснювальним листом, який не є юридично значимим документом, неможливо.

Було надано слово представникам ОСББ, які наголосили, що на час засідання вже настало 7 лютого 2018 року - тобто, ОСББ вже провели нарахування внесків за січень 2018 року і сформували або формують відповідні квитанції. При цьому велика частина об’єднань провела такі нарахування без їх зменшення на суму пільг і субсидій, про що направили відповідні листи Прем’єр-міністру України. Представники ОСББ іще раз наголосили на необхідності негайного запровадження реальної монетизації пільг і житлових субсидій та забезпечення виплат отримувачам пільг та субсидій на соціальні картки з 1 січня 2018р.

За результатами засідання прийнято рішення:

1. Під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України 09.02.2018 звернутися до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана для озвучення офіційної позиції Уряду щодо монетизації пільг і житлових субсидій.

2. Підготувати проект постанови Верховної Ради України про визнання незадовільною роботи Міністра фінансів О.Данилюка та його заступника С.Марченка.

3. Вимагати від Уряду призупинити дію нормативно-правових актів, реалізація яких призвела до виникнення проблем з адресною монетизацією субсидій.