"Готові працювати над другим етапом монетизації. Хто з нами?" - заявляють учасники руху ОСББ

Сьогодні, 21 лютого, відбулося засідання Уряду. Міністр фінансів доповів, що позиції сторін щодо монетизації субсидій узгоджено. Прем'єр-Міністр дав доручення завтра надати йому текст на підпис. Нижче ми подаємо узгоджену позицію ОСББ та громадськості, яка відстоює права ОСББ, щодо ситуації, яка склалася на сьогодні. 

Враховуючи той факт, що ми не маємо остаточного тексту, який виносився на засідання Уряду, ще раз наголошуємо на нашій позиції, яка ґрунтується на нормах законодавства та вимагаємо врахувати при остаточному погодженні тексту.

Наші зауваження всі пов'язані між собою.

Ідеологічно всі учасники домовилися між собою та визначили, що перший етап монетизації для ОСББ означає максимальне наближення у взаєморазрахунках громадянина та держави. На цьому етапі держава за громадянина сплачує на рахунки ОСББ частину своїх зобов'язань для зарахування в рахунок сплати ним відповідних внесків.

Наголошуємо на тому, що не в усіх запропонованих нормах витримана ідеологія змін, яка відображена в інших розділах проекту постанови.
Тому вважаємо це технічними помилками, які необхідно виправити.

На цьому етапі монетизації важливим є формулювання "кому кошти". Усвідомлення того, що кошти пільг та субсидій - це кошти не "для ОСББ", а кошти "за громадян в будинках ОСББ". Така позиція відповідає законам Про ОСББ та Про бухоблік і такий підхід правильно відобразить в бухгалтерському обліку ОСББ отримані від УСЗН кошти, які сплачено державою за отримувачів пільг та субсидій.

Психологічно це сприятиме усвідомленню всіма учасниками процесу напряму реформи монетизації.

Для ОСББ є нікчемною інформація про нараховані громадянину пільги та субсидії. Але при цьому важливо за кого і скільки перераховує УПСЗН на рахунок ОСББ. Тож скільки перераховано - вирішує УСЗН, про що і інформує об'єднання. Ніякими постановами не можна примусити сусіда платити за сусіда, і змусити правління порушувати закон Про ОСББ.

Щодо інформавання ОСББ УСЗН про розмір внесків. Нас цілком влаштовує дата "3 число", але наголошуємо, що ОСББ затверджує розмір внесків загальними зборами, які не збираються щомісяця, тому доцільним буде врахувати цю специфіку діяльності об'єднань та вимагати від ОСББ інформування про розмір внеску до 3 числа наступного за місяцем, в якому такі внески було затверджено.

Дякуємо Уряду за розуміння того, що кошти від держави повинні надходити на рахунок ОСББ на ВСІ без виключення внески.

Сподіваємось, що така позиція дозволить нарешті повністю розрахуватись за всі борги по всім внескам минулих періодів держави перед ОСББ, а в 1 січня вже працює нова система взаємовідносин громадянин - держава.

"Готові працювати над другим етапом монетизації. Хто з нами?", - заявляють, зрештою, учасники руху #Реальні_кошти_реальним_споживачам