У Києві зустрілися лідери руху ОСББ

14 березня, в Києві, в офісі Реанімаційного пакету реформ лідери руху ОСББ із різних куточків України говорили про досягнення та планували роботу на майбутнє.

«Мета нашого сьогоднішнього заходу - щоби дійсно, як з усіх цих наших зустрічей, поїхати окриленими, що можна щось змінювати на краще, зарядитися оцією енергією, якою ми заряджаємося один від одного. Крім того, я сподіваюся, що ми з вами зрозуміємо, як ми в подальшому будемо взаємодіяти, що було вдалим, а що було невдалим», – розпочала зустріч голова ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова.

«Коли ми проводили отаку масштабну акцію #реальні_кошти_реальним_споживачам, ми її проводили зненацька, без підготовки, з ініціативи пані Чижик та ОСББ Дніпропетровська. Але воно пішло так для нас для всіх неочікувано... Тобто, я не очікувала такої кількості листів, які будуть, що у нас стільки міст приєднається. До того ж, у нас були міста, що передавали один одному, а потім ми дізналися, що були міста, які самі проводили, самі на Facebook-сторінках розміщували і взбаламутили усю країну. І в результаті ми маємо те, у що ніхто не вірив. Ми маємо зміни стосунків у системі надання соціального захисту в той бік, в який їх треба було зробити 25 років тому. Тому ми тут із вами зібралися для того, щоб виробити спільне розуміння і спільні дії на найближчі кілька місяців», – продовжила вона.

Народний депутат Альона Бабак долучилася до зустрічі та у режимі «запитань-відповідей»обговорила з присутніми реалізацію закону про ЖКП, а також проблеми з котельнями, відшкодування їм боргів, спільне бачення того, яким чином витрати на опалення чи витрати на газ повинні відшкодовуватися в ОСББ за пільгами і субсидіями. Йшлося і про те, що НКРЕКП не зовсім розуміє питання, що ОСББ - це населення, звідки випливають питання про газові мережі, про лічильники тощо. Спілкувалися й про пільги та субсидії, а також про те, що відбувається з відшкодуваннями за 2017 рік та як можна налагодити діалог.

Координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко у своїй презентації продемонструвала ретроспективний ролик про діяльність та досягнення руху ОСББ за 10 років.

«Ми назвали сьогоднішній захід зустріччю лідерів руху ОСББ, тому що все, що відбувалося в країні, воно відбувалося завдяки ОСББ і завдяки нашій згуртованості», – зазначила Тетяна Бойко.