Механізм субсидій та пільг досі не працює для жителів будинків з ОСББ, – Альона Бабак

Якщо до 25 березня від держави не буде компенсації пільг і субсидій за січень і лютий цього року для будинків ОСББ, то будемо починати тиск на уряд через усі можливі інструменти.

Про це заявила народний депутат України Альона Бабак в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Народний депутат зауважила, що дійсно, в Україні є досить багато пільгових категорій громадян. Тому люди сьогодні мають обирати – чи отримувати від держави компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг через пільги, або ж через програму житлових субсидій.

Переважно, зазначає Альона Бабак, громадяни переходять на програму субсидій, але проблема з компенсацією державою пільг по оплаті житлово-комунальних послуг все одно залишається.

«Нещодавно я зустрічалася із представниками ОСББ з різних регіонів. Так, люди зазначають, що до сьогодні немає компенсації субсидій громадянам, які живуть в будинках з ОСББ.

Казначейські рахунки для підприємств ЖКГ відкриті, і йде тільки часткова компенсація для погашення боргів по газу, але представники ОСББ не отримують за своїх людей, які живуть в їхніх будинках, компенсації субсидій. В уряді пояснюють це тим, що немає грошей. Все – крапка!», – наголосила Бабак.

Натомість у бюджеті, підкреслила депутат, передбачені для цього величезні суми розміром більш як 70 мільярдів гривень.

«У нас з ОСББ-спільнотою є домовленість, що ми чекаємо до 25 березня, і якщо до цього часу від держави не буде компенсації пільг і субсидій за січень і лютий цього року, то будемо починати тиск на уряд через усі можливі інструменти.

Оскільки саме Управляння соціального захисту мало б почати формувати реєстр одержувачів субсидій з чіткою інформацію про кожну конкретну особу. Але наразі Управління не готове, адже досі не має чіткої інформації про кожного субсидіанта», – пояснила Альона Бабак.