Досягнення, які не помічають. Початок.

Перша історія буде про те, як мене занесло в рух ОСББ, випадково)))) і стало цілою сторінкою мого життя.

Все почалось у 2011 році. Я звільнилась з банку, в якому працювала (маю вищу економічну освіту), бо монотонна робота, яка не дозволяє проявляти творчість і ініціативність – не для мене. Сусіди вмовили стати головою правління ОСББ, хоча б на рік…. Нове, цікаве і незрозуміле – то для мене. Так я стала головою правління ОСББ "Ленінградська 10". Хіба ж могла уявити тоді, що це стане цілою сторінкою мого життя.

Про проекти та їх реалізації розповім наступного разу. А сьогодні хотіла б сказати кілька слів про те, що доводиться пережити тому, хто зважився і взяв відповідальність.

Маленьке місто, нерентабельні п'ятиповерхівки, копійчані зарплати. Але в моєму житті є такий принцип - якість роботи не залежить від розміру зарплати. Тому я з головою поринула в нову роботу.

Робота голови правління особлива. Адже всі, крім нього, повертаються після роботи додому. А він - в прямому сенсі - живе на роботі.

Цілодобові дзвінки, повна відсутність розуміння, що є вихідні, постійні аварії, листування, наїзди монополістів і .......

А крім того ще і наша ментальність. Два роки, відповідаючи на дзвінки в будь-який час доби, мені довелося пояснювати людям, що маю право на сон, і вихідні, і ,о Боже, навіть на відпустку.

Я була вже п'ятим головою правління і мені не приховуючи говорили: "Це найгірший будинок в місті, і найгірші люди. І ти це побачиш!". У відповідь прийшло рішення довести зворотне.

Декілька порад.

Перше, що повинен розуміти кожен голова правління - він голова правління))) Так! Так! Так! Найефективніший інструмент управління в ОСББ - правління. У нас в будинку воно не змінювалося з 2007 року. Але з 2011 року ми разом приймаємо рішення, виробляємо стратегію і добиваємося результатів. Ціла команда - 11 самих відважних і відповідальних. І саме це - найбільша цінність нашого ОСББ. Я не смикаю їх по дрібницях. Але коли потрібно мобілізуватися - вони поруч. Саме тому за 7 років ми стали кращим ОСББ міста, реалізували 6 складних проектів (місцевих, обласних, міжнародних), своїми руками зробили стільки, що навіть і не мріяли.

Вирішуйте все разом. Не потрібно робити людей "щасливими" проти їх волі. Не все, що я пропонувала, підтримувалося. Але те, в чому ми знаходили розуміння і єдність, реалізовано, не дивлячись на безліч перешкод.

Друге, на що хочу звернути увагу - все фотографуйте. У людей така коротка пам'ять. Фото з датою - це ваш захист.

Ну і останній момент, на якому хочу зупинитися сьогодні - вам доведеться стати "бюрократом" (в хорошому сенсі цього слова). Процитую слова Вікторії Погорєлової: "Завдання голови правління зберегти своє фізичне і душевне здоров'я. І особисту свободу". Скільки ж разів мене це рятувало!!! Хоча ці слова почула перший раз лише пару років тому. Закон і статут наше все. І тоді, незалежно від усіх звинувачень (а вони будуть 100%, навіть якщо за власний кошт викласти дорогу золотою бруківкою))), ви зможете спати спокійно.

Хочу також звернути увагу, що всі голови правління (винятки лише підтверджують правило) - це ініціативні, віддані своїй справі, відповідальні люди. Але навіть якщо в них зірка в лобі сяє, а власники - байдужий натовп, якому нічого не потрібно, то дива не станеться.

ОСББ - це не "чарівна паличка". Це можливість. Можливість управляти спільною власністю, захищати свої інтереси перед монополістами (що не так вже й легко в наш час), згуртуватись для енергоефективних заходів. Це можливість об'єднатися, і стати реалізатором справжніх змін. І нічого, що поки вони будуть не такими "великими". Це найважливіші зміни в нашій країні!!!

Тема наступного тижня – Перший проект. Не дивлячись на….