Разом яскравіше! Як економлять електроенергію ЗНЗ Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»

Як відомо  серед ЗНЗ-учасників Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» триває конкурс на зменшення споживання електроенергії (далі – Конкурс). На сьогодні в ньому беруть участь 156 ЗНЗ, а за звітний період (з 01.02.2018 р.) 85 шкіл заощадили понад 208,3 тис. кВт·год електроенергії на суму близько 462,4 тис. грн. Середній показник зменшення питомого електроспоживання школами-учасницями (у розрахунку на одного учня та одну годину роботи школи) становить 15,9%.

Зауважимо, що деякі ЗНЗ іноді подають некоректні дані, що виявляється технічними спеціалістами ВБО «ІМР» та вимагає уточнення. Частина шкіл, які зекономили електрику в одному місяці, перевитратили її в іншому, тому серед наших лідерів можлива ротація. 

Станом на 20.04.2018 р. найкращі результати має  Долинська ЗОШ №7 (м. Долина, Івано-Франківська обл.) з економією понад 25 тис. кВт·год електроенергії, або 67,3 тис. грн. Друге місце посідає Запорізька школа-інтернат «Січовий колегіум», що заощадила майже 10 тис. кВт·год на суму понад 23 тис. грн. І на третьому місці Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат   (м. Бердянськ, Запорізька обл.) з економією 9,1 тис. кВт·год, що становить у грошовому еквіваленті 19,7 тис. грн.

Серед Інших шкіл із гідними результатами варто відзначити ті, які мають гарні шанси на перемогу у конкурсі, бо надсилають організаторам звіти з описом та фотографіями впроваджених технічних, організаційних та інформаційних заходів. Нагадуємо, що за цим критерієм учасники Конкурсу можуть отримати аж 300 балів.

Великокучурівська  ЗОШ (с. Великий Кучурів, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.).

Школа  зекономила  6730 кВт∙год  на суму 17633 грн.

З-поміж іншого, такій економії сприяла заміна 110 світильників із люмінесцентними лампами на світлодіодні (LED-лампи), рис.1.

 

Бурштинська ЗОШ №2 (м. Бурштин, Івано-Франківська обл.).

Завдяки заміні 24 ламп розжарювання потужністю 100 Вт у спортивній залі на 6 прожекторів з потужністю 50 Вт та заміні ламп розжарювання в бібліотеці на енергоощадні, школа отримала  економію 1559 кВт∙год на суму  4147 грн, рис. 2.

Покровська ЗОШ №2 (м. Покровськ, Донецька обл.).

Проведений моніторинг системи освітлення у школі та перехід від  ламп розжарювання на сучасні світлодіодні, заміна застарілої комп’ютерної техніки на техніку з більш високим класом енергоефективності, сприяли економії 1604 кВт·год  електроенергії, або  3208 грн, рис.3.

 

Славутський НВК СЗОШ ліцей "Успіх" (м. Славута, Хмельницька обл.,)

Завдяки активній інформаційно-просвітницькій роботі з учнями та персоналом, впровадженню низки організаційних заходів з раціонального використання електроенергії, ліцей зекономив  935 кВт·год на суму  2450 грн, рис. 4.

 

 

 Білозерська ЗОШ №15 (м. Білозерське,  Добропільський р-н, Донецька обл.).

Школа зекономила  670 кВт·год, або  1742 грн завдяки встановленню LED-ламп та налагодженню системи контролю за споживанням електрики:  в кожному класі призначено відповідального учня, рис. 5.

 

.

 

Конкурс триває до 31 травня 2018 р. Проміжні результати дивиться тут. 

Приєднуйтеся!  Разом яскравіше!