Переплати по субсидіях, куди дівати кошти?

Що робити з переплатами по субсидіях після закінчення опалювального періоду? У багатьох виникає це питання і , як правило, питання виникає у ОСББ, які мають дахові котельні, чи виступають колективним споживачем (замовником) житлово - комунальних послуг, у тому числі електричної енергії.

З 01 травня 2018 року внесені зміни до постанови КМУ № 534 від 23.08.2016 року «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг».  Відповідно до зазначеної постанови 2 рази на рік об’єднання має зробити розрахунок невикористаних сум субсидій, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня та на 1 жовтня обліковується переплата.

Розрахунок по кожному виду нарахування внеску (окрім внесків на утримання будинків, споруд та прибудинкової території) невикористаної суми субсидії визначається за однаковою формулою C – H = N

– загальна сума нарахованої субсидії для відшкодування витрат внеску

– загальна фактична сума нарахувань внесків  по виду витрат за
         визначений період,  з 1 травня по 1 жовтня та з 1 жовтня по 1 травня.

– невикористана сума субсидії для відшкодування витрат по відповідному
         внеску.

За результатами розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій, що підлягає поверненню до бюджету, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку складає акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій у трьох примірниках, один з яких залишає у себе, а два інших подає до 1 червня та до 1 листопада до структурного підрозділу з питань фінансів та до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. На підставі чого ОСББ по особовим рахунках робить коригування, а сума, яка визначена як «переплата» залишається на рахунку ОСББ, її повертати не потрібно.

сума яка визначена як «переплата» залишається на рахунку ОСББ, її повертати не потрібно. Але!

Що далі з коштами, які залишилися переплатою?

Після надання акту - розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій при наступному перерахунку коштів на рахунок об’єднання та отриманні списку одержувачів субсидії, ОСББ зараховує відповідно списку отримувачам субсидії кошти у повному об’ємі, а ось фінансування отримає від держави за мінусом тієї переплати, що була на кінець зазначених періодів. Потрібно звернути увагу, що недоврахування (недофінансування)  має відбуватися виключно по тому виду внеску, по якому відбулась переплата по субсидіях відповідно акту.   

Увага!

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок.

Коротко:
1. Два рази на рік робимо перевірку (розрахунки) по формулі.
2. Робимо коригування по особовим рахункам (знімаємо переплату) після подання акту-розрахунку.
2. Гроші, як переплату, залишаємо на рахунках ОСББ.
3. По наданому акту- розрахунку ОСББ не буде дофінансоване на суму пеперлати до тих пір, поки не використається сума переплати, яка залишилась на рахунку об"єднання.

Сподіваємось на монетизацію субсидій найближчим часом і відповідних змін, оскільки ОСББ не повинно проводити роботу за працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та само ОСББ не повинно втручатися в стосунки між співвласником і державою.