Порядок сплати внесків: зразок протоколу

Стаття 10 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачає, що до виключної компетенції загальних зборів належить, зокрема, визначення порядку сплати внесків і платежів співвласників.

Втім, більшість ОСББ в Україні в дійсності не визначали такого порядку. Як наслідок, коли постає необхідність у судовому порядку стягнути заборгованість зі співвласника, постає цілком практичне питання про дату, з якої виникла заборгованість, і, відповідно, про правильний розрахунок інфляційних втрат, 3% річних та пені.

У наведеному прикладі ми пропонуємо викласти порядок сплати внесків у вигляді окремого документа. У ньому ми постаралися врахувати можливі особливості у випадках, коли формування квитанцій на сплату внесків здійснює не правління ОСББ, а спеціалізоване підприємство (інформаційно-розрахунковий центр тощо). Також пропонуємо передбачити нарахування пені на суму прострочених платежів.

Також наводимо приклад відповідного протоколу загальних зборів. Враховуючи, що лише заради затвердження такого порядку загальні збори навряд чи скликатимуться, наводимо приклад складання протоколу загальних зборів, на якому також розглядалися питання визначення переліку і розмірів внесків співвласників та затвердження кошторису на поточний рік.