Реанімація "теплих кредитів"

19 жовтня на позачерговому засіданні Кабміну було прийнято рішення щодо виділення додатково 100 млн грн на програму “теплих кредитів” для ОСББ у цьому році. 
ПроОСББ закликає Уряд, народних депутатів з комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки прискорити узгоджувальні бюрократичні процедури та зробити можливою у цьому році реальну державну підтримку в рамках програми “теплі кредити”.

Чому ми стурбовані цим питанням?

Для отримання державної підтримки ОСББ недостатньо прийнятої постанови. Адже скористатися “теплим кредитом” ОСББ зможуть лише після завершення реалізації всього алгоритму дій:
➡ публікація офіційної редакції прийнятої постанови (100 млн грн для ОСББ у 2018 році) та відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України - відповідальний департамент з питань фінансового та економічного розвитку Секретаріату Кабінету Міністрів України;
➡ надсилання на Комітет з питань бюджету пакету документів щодо необхідності затвердження оновленого паспорту програми - відповідальний Мінрегіон;
➡ позитивне рішення Комітету Верховної Ради України з питань бюджету відповідним рішенням комітету шляхом затвердження оновленого паспорту бюджетної програми;
укладанням додаткових договорів Держенергоефективності з упровноваженими банками;
➡ позитивне рішення кредитних комітетів уповноважених банків для видачі кредиту. 

Ці заходи необхідно здійснити якомога скоріше. Адже чергове засідання Комітету з питань бюджету відбудеться 24 жовтня 2018 року. 

Тому очевидним є факт, що навіть при злагодженій роботі Уряду та народних депутатів отримати кредитні кошти в рамках програми ОСББ зможуть на початку листопада. 
Підрядники за листопад повинні встигнути закінчити роботи та підписати з ОСББ акти виконаних робіт останнім днем місяця. В перші дні грудня банки збирають документи, верифікують фактичний стан виконання робіт та передають реєстри до Держенергоефективності на відшкодування. 

Тому ми закликаємо всіх відповідальних чиновників прискорити прийняття процедурних рішень щодо відновлення програми “теплі кредити”, бо саме від них залежить розмір сум в комунальних платіжках тисяч українських родин вже готових до співфінансування термомодернізації своїх багатоквартирних будинків.