Утримання ліфтів. ОСББ з Держпрацею. (продовження)

       На продовження теми утримання ліфтів у м. Суми  "УТРИМАННЯ ЛІФТІВ. ОСББ ПРОТИ ДЕЖПРАЦІ." . 12 жовтня 2018 року відбулась робоча нарада в Сумській обласній адміністації, на якій були присутні представники Управлінні Держпраці у Сумській області, Асоціації ОСББ "Сумщина" , Департаменту інфраструктури Сумської міської ради, на якій вирішено два важливих питання, одне з них:

Організація, з якою ОСББ уклало договір на технічне обслуговування ліфтів відповідно до п.9.7.1. «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів» призначає  відповідального за експлуатацію ліфта.

       Таке питання в м. Суми стало коли "ліфтовики" та держпраця почали змушувати Голів правління призначати себе відповідальними за експлуатацію ліфта (пройшовши відповідні курси), тим самим знімаючи відповідальність з обслуговуючої організації, яка займається технічним обслуговуванням ліфтів і згідно правил зобов'язана призначати таку особу, посилаючись на власний розсуд замість чинного законодавства, що саме власник ліфта має призначати відповідального за експлуатацію.  

Посилання на протокол наради.

    На сьогодні у м. Суми організації (не 100%, але більшість), які здійснють технічне обслуговування, не призначають відповідальних за експлуатацію таких ліфтів, а на будинках "комунальної власності" згідно рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради відповідального за експлуатацію призначає комунальний ЖЕК, який не займається технічним обслуговуванням ліфтів взагалі і немає на то права.
    Тому наступний крок - це питання до Сумської міської ради та Управлінні Держпраці у Сумській області, чому у м. Суми порушуються правила утримання ліфтів і хто несе відповідальність за їх безпечну експлуатацію. - Далі буде.