#УРЯДпочуйОСББ: МОНЕТИЗАЦІЯ. Відкритий лист до Уряду активістів ОСББ.

Відкриті листи — письмові звернення до певної аудиторії, багатьох осіб.

У відсутності діалогу з Урядом ОСББ змушені вдаватись до сучасної версії «відкритого листа». Вашій увазі перший - МОНЕТИЗАЦІЯ.

В питаннях монетизації другий рік криком кричимо про те, що для ОСББ будь-які приписи Уряду щодо «поводження з пільгами та субсидіями», які протирічать нормам закону, є незастосовними (нікчемними) та невиконуваними за своєю юридичною природою і є загрозою засадам ОСББ в цілому. І це стосується як чинної редакції Порядку, так і будь якої згадки про ОСББ в наступних редакціях. 

Рік тому Уряд примушував об’єднання відкривати рахунки в казначействі, цього разу - примушує укладати договори з Ощадбанком. В обох випадках вимоги Уряду мають спільне - відсутність правових підстав та шантаж.

ОСББ вимагали і вимагають просту річ. Ми діємо за Законом. Очікуємо і від Уряду виконання Закону. Держава – гроші – громадянину. 

Уряд може встановлювати порядок виплати пільг і субсидій, але не може змінювати cуті підходу, закладеного законом. А в цьому підході немає місця ні виконавцям комунальних послуг, ні тим більше ОСББ. Саме в цьому суть монетизації: повинні залишитись два суб’єкти - держава і громадянин. А не в тому, «чи давати гроші в руки чи на картку».