Зустріч на тему «Питання-відповіді щодо життєдіяльності ОСББ»

На прохання ОСББ міста Запоріжжя 19 квітня 2019 року громадська  спілка «Об’єднання ЖБК,ОСББ «Вікторія» провела пілотну зустріч на тему «Питання-відповіді щодо життєдіяльності ОСББ».

         На зустрічі були присутні 63 представника (голови правлінь, заступники голів правлінь,бухгалтери, управителі)  ОСББ міста Запоріжжя.

Ціль проведення зустрічі – надати представникам ОСББ та ЖБК міста відповіді на актуальні питання щодо їх життєдіяльності в світлі діючого законодавства.

Питання винесені представниками ОСББ для обговорення на зустрічі:

 1. Інформаційний лист ПАТ «Запоріжгаз» до голів правлінь ОСББ.
 2. Проект змін до ЗУ «Про ЖКП»
 3. Монетизація пільг та субсидій.
 4. Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж Концерну «МТМ».

         По першому питанню: Присутні детально проаналізували інформаційний лист ПАТ «Запоріжгаз» з урахуванням норм діючого законодавства.

         Висновок:

 1. ОСББ – не є власником будинку в цілому, в т.ч. і всіх внутрішньобудинкових мереж;
 2. ОСББ – не  експлуатуюча організацією;
 3. ОСББ – не балансоутримувач.
 4. Газо- та електропостачання квартир та нежитлових приміщень ОСББ здійснюється на підставі договорів між їх власниками і газо- та електропостачальними організаціями у відповідності до вимог чинного законодавства.
 5. Плата виконавцю комунальної послуги з постачання та розподілу природного газу, виконавцю комунальної послуги з постачання та розподілу електричної енергії за індивідуальним договором складається з:

              1) плати за послугу, що розраховується відповідно до засад формування та встановлення цін/тарифів на відповідну комунальну послугу, визначених законом;

               2) плати за технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної послуги, якщо співвласники прийняли рішення про здійснення таких робіт виконавцем відповідної комунальної послуги.

         6. Договір на обслуговування внутрішньобудинкових мереж газопостачання укладається між виконавцем комунальної послуги з постачання та розподілу природного газу та власником квартири, з яким укладено відповідний договір з постачання та розподілу природного газу. (зразок заяви від власника квартири за посиланням - https://docs.google.com/document/d/1aeGcQs4iF1iZzGA0eK3Losn52N-i0JwwLb2fjiSJP3s/edit )

Порада:

 1. Ще раз уважно прочитати:  ЗУ «Про ОСББ» та Статути своїх ОСББ; ЗУ «Про ЖКП»; Кодекс ГРМ
 2. Ознайомитись зі статтею «Технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж багатоквартирних будинків з газопостачання» на сайті ПроОСББ.інфо за посиланням - https://proosbb.info/node/357

По другому питанню: Голова правління Громадської спілки «Об’єднання ЖБК, ОСББ «Вікторія» ознайомила присутніх з проектом змін до ЗУ «Про ЖКП». З проектом змін можна ознайомитися на сайті ВРУ за посиланням – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65815

По третьому питанню було акцентовано увагу присутніх на Пакет документів, підготовлених Рухом ПроОСББ «Монетизація» для ОСББ. Пакет за посиланням - https://docs.google.com/document/d/1wihp_ezw3Y6I22vy0mMr22EwVgbRkwD5BbPoByRuSDw/edit

 Ознайомлено присутніх зі змінами, які планує Міністерство соціальної політики внести постановою «Деякі питання надання пільг  на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» та з підсумками зустрічі представників Руху ПроОСББ з міністром соціальної політики, яка відбулася 19.04.2019.

По четвертому питанню: Проаналізували рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 65 від 25.02.2019 «Про  встановлення  розміру внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води власникам (співвласникам) будівель, які приєднані до інженерних мереж Концерну «Міські теплові мережі», яке оприлюднено 01.03.2019, з урахуванням норм ЗУ «Про ОСББ», ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність». Рішення за посиланням - https://zp.gov.ua/uk/documents/item/34874

Пілотна зустріч,яку фахово провели представники громадської спілки «Об’єднання ЖБК,ОСББ «Вікторія»,  на наш погляд, мала значний освітній та практичний ефект.

Ubi Concordia – ibi Victoria!