Звернення співвласників м. Запоріжжя до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Вже який рік ПАТ "Запоріжгаз" з мовчазної підтримки НКРЕКП та при повному потуранні  ОДА та ОМС гвалтують правління ОСББ, голів правлінь ОСББ, вимагаючи від них підписання акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності та договору з експлуатації складових газорозподільної системи.

Споживачам природного газу (власникам квартир) пояснюють, що без виконання всіх умов, а саме підписання акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності та договору з експлуатації складових газорозподільної системи з визначеної облгазами дати подача природного газу буде припинена. При цьому відмовлять споживачам на їх письмові заяви надати до ознайомлення та підписання проект договору.

В м. Запоріжжі вже дійшли до того, що вже не є таємною особиста переписка - листи адресовані головам правлінь ОСББ представники ПАТ "Запоріжгаз" розклеюють на стінах кожного під'їзду будинку. Такі дії ліцензіата створюють суспільне невдоволення та призводять до соціальної напруги.

Стурбовані такою ситуацією співвласники багатоквартирних будинків записали з цього приводу відеозвернення до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України.


Співвласники багатоквартирних будинків м. Запоріжжя ЗАКЛИКАЮТЬ:

1. Президента України якомога швидше втрутитися в існуючу ситуацію, яка становить загрозу безпеці країни, запобігти суспільному невдоволенню, назріванню соціальної напруги та винесення питання порушень прав споживачів послуг ЖКГ з боку монополій на розгляд РНБО.

2. Верховній Раді України негайно прийняти законопроект № 10228 від 12.04.2019 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

3. Кабінету Міністрів України та НКРЕКП врегулювати питання технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж багатоквартирних будинків за двома моделями:

  • Модель №1 «В силу закону» - законодавством України на Оператора ГРМ покладено обов’язок здійснювати технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж багатоквартирних будинків. Стороною договору є споживач/власник квартири-співвласник багатоквартирного будинку;
  • Модель №2 «Волевиявлення співвласників багатоквартирного будинку» - співвласники самостійно обирають суб’єкта господарювання та укладають з ним договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж багатоквартирних будинків на умовах, погоджених між сторонами.  Стороною договору з суб’єктом, визначеним співвласниками,  є уповноважена співвласниками багатоквартирного будинку особа.

    4.  Зобов’язати ліцензіатів забезпечити безперебійність та організацію безпеки з постачання газу споживачам у багатоквартирних будинках.

    5.  Заборонити відключення споживачів від постачання газу з підстав «неврегульованості» питань з технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

UBI CONCORDIA- IBI VICTORIA!