Сплата внесків від власника нежитлового приміщення - бюджетника

1
0
-1

Доброго дня. Прокоментуйте будь-ласка.
В ОСББ власник нежитлового приміщення - Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області. Вони відмовляються сплачувати внески без оформлення договору та актів виконаних робіт. Мовляв це бюджетні кошти і казначейство без договору бюджетні гроші не виділяє. Від Мінрегіона є лист, в якому вказано зокрема:
"Наголошуємо, що ОСББ не є суб’єктом господарювання, предметом
діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг, а відтак не укладає з
власниками квартир та нежитлових приміщень у будинку договорів про
надання житлово-комунальних послуг."
та:
"Враховуючи викладене, власники нежитлових приміщень будинку, у
якому створено ОСББ, для здійснення фінансових операцій можуть
використовувати витяг із протоколу загальних зборів об’єднання."

Але нічого не сказано про те, як власнику отримати кошти на сплату внесків з казначейства.

То чи потрібно мені іти на поступки та укладати договоір із власником?
Дякую

Первинним документом є "документ, який містить відомості про господарську операцію"

1
0
-1

ОСББ дійсно не є суб'єктом господарювання і не просто не повинне, а не має права укладати договори про надання послуг. Обов'язок платити прямо передбачений ст.15 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Відповідно до статті 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, “первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію”. Тобто, це може бути і рахунок, і бухгалтерська довідка, і інший документ, за умови, що він містить необхідні відомості: дату, номер, реквізити платника й одержувача, призначення платежу ("внесок на те-то за такий-то період"), підставу платежу (ст.15 Закону, рішення загальних зборів, яким затверджено внески), посаду, підпис, прізвище, печатку...

Ще важливо, що бюджетні організації відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої Наказом Міністрества фінансів України від 12.03.2012 № 333, сплату внесків в ОСББ повинні передбачати за КЕКВ 2800 “Інші поточні видатки”, а не КЕКВ 2270 “Оплата комунальних послуг та енергоносіїв”. Тоді й питання про "послуги" не поставатиме.

 

Вопрос

1
0
-1

Добрый день. У меня похожая ситуация. Владелец нежилого помещения територіальна громада. Можно ссылку на постановление Мінрегіон.
Заранее спасибо.