Газзбути почали повертати списані залишки субсидій

Субсидіантам, які після завершення опалювального сезону 2018-19 рр замість зекономлених коштів отримали борги, почали проводити перерахунок залишків субсидій.

Минулого опалювального сезону в Україні способи виплати субсидії змінювались декілька разів. Але тільки у тих субсидіантів, які з жовтня 2018 року по січень 2019 року отримували немонетизовану субсидію (держава перераховувала кошти напряму надавачеві комунальних послуг) та економили природний газ, в травні 2019 року заощаджена субсидія раптово перетворилася на борги.

Проблема виникла через те, що порядок повернення зекономлених субсидій, прописаний в урядовій Постанові №534 від 23.08.2019, не був адаптований для випадку зміни порядку виплати субсидій у середині опалювального сезону. Цим скористалися газзбути. Вони не використовували норму порядку перерахунку, яка забороняє облік будь-якої заборгованості на рахунку споживача в результаті списання субсидій.

19 липня поточного року необхідні зміни до Постанови №534 набули чинності, і деякі газзбути почали повертати зекономлені субсидії на рахунки споживачів.

Наразі, перерахунок отримали:

30 тис клієнтів ТОВ «Вінницягаз Збут»,

17 тисяч клієнтів ТОВ «Волиньгаз Збут»,

16 тис клієнтів ТОВ «Київоблгаз Збут»,

17,2 тис клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут».

Представники газзбутів зауважують, що перераховані залишки субсидій споживачі не зможуть отримати на руки. Натомість ці кошти можна буде використати для оплати за газ в майбутні періоди.

Нагадаємо, що кожен споживач газу може порахувати коректність списання залишків субсидій після завершення опалювального сезону, скориставшись калькулятором від ГазПравди.