Безпека газопостачання: що робити споживачам в багатоквартирних будинках
Уже не один рік триває протистояння між споживачами природного газу та операторами газорозподільної системи (вони ж - "оператори ГРМ", "облгази"). Масштаб проблеми – уся країна. Ціна – безпека газопостачання багатоквартирних будинків - усіх будинків, не залежно від того, створено у них ОСББ чи ні. Будинків, у яких протягом усіх цих років взагалі не здійснюється обслуговування газових мереж.
Суперечкою є не гроші – адже за все в кінцевому підсумку заплатить споживач, а бажання газовиків втягнути у свої взаємовідносини зі споживачем третю особу: ОСББ, управителя, а останнім часом і просто одного зі споживачів зробити відповідальним від будинку за безпеку газопостачання. Ситуація дика та небезпечна.
Закони України «Про ринок природного газу» та «Про житлово-комунальні послуги» беззаперечно визначили відповідальність оператора ГРМ за безперебійність і безпечне постачання газу до кінцевого споживача. Більш детально в розділі Спільних дій #БезпекаГазопостачання.
В умовах, коли протягом років за протистоянням часом бездіяльно, а часом підігруючи газовикам, споглядають профільні міністерства та Нацрегулятор, пропонуємо співвласникам самостійно видати газовикам «остаточну і кінцеву довідку» - прийняти рішення загальних зборів про визначення оператора газорозподільної системи, що діє у вашому місті, суб'єктом, що здійснює технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання за індивідуальними договорами з індивідуальними споживачами саме вашого багатоквартирного будинку. Після цього споживачі природного газу звертаються до оператора із заявами про укладення з ними договорів (внесення змін до укладених договорів про розподіл природного газу), у яких повинен бути передбачений порядок здійснення оператором технічного обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання.
Для нового Президента, Уряду та народних депутатів ця ситуація - лакмусовий папірець, який продемонструє, хто - за народ України та його безпеку, а хто – на боці олігархів у їхньому нестримному бажанні залишити собі прибутки без відповідальності за безпеку та безперебійність газопостачання.