Безпека газопостачання: що робити споживачам в багатоквартирних будинках

Уже не один рік триває протистояння між споживачами природного газу та операторами газорозподільної системи (вони ж - "оператори ГРМ", "облгази"). Масштаб проблеми – уся країна. Ціна – безпека газопостачання багатоквартирних будинків - усіх будинків, не залежно від того, створено у них ОСББ чи ні. Будинків, у яких протягом усіх цих років взагалі не здійснюється обслуговування газових мереж.

Суперечкою є не гроші – адже за все в кінцевому підсумку заплатить споживач,  а бажання газовиків втягнути у свої взаємовідносини зі споживачем третю особу: ОСББ, управителя, а останнім часом і просто одного зі споживачів зробити відповідальним від будинку за безпеку газопостачання. Ситуація дика та небезпечна.

Закони України «Про ринок природного газу» та «Про житлово-комунальні послуги» беззаперечно визначили відповідальність оператора ГРМ за безперебійність і безпечне постачання газу до кінцевого споживача. Більш детально в розділі Спільних дій  #БезпекаГазопостачання.

В умовах, коли протягом років за протистоянням часом бездіяльно, а часом підігруючи газовикам, споглядають профільні міністерства та Нацрегулятор, пропонуємо співвласникам самостійно видати газовикам «остаточну і кінцеву довідку» - прийняти рішення загальних зборів про визначення оператора газорозподільної системи, що діє у вашому місті, суб'єктом, що здійснює технічне обслуговування та поточний  ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання за індивідуальними договорами з індивідуальними споживачами саме вашого багатоквартирного будинку. Після цього споживачі природного газу звертаються до оператора із заявами про укладення з ними договорів (внесення змін до укладених договорів про розподіл природного газу), у яких повинен бути передбачений порядок здійснення оператором технічного обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання. 

За посиланням ви знайдете дорожню карту прийняття рішення та подальших дій споживачів природного газу, приклади протоколів, листів та заяв по визначенню оператора газорозподільної системи суб'єктом, що здійснює технічне обслуговування та поточний  ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання за індивідуальними договорами з індивідуальними споживачами саме вашого багатоквартирного будинку.

Для нового Президента, Уряду та народних депутатів ця ситуація - лакмусовий папірець, який продемонструє, хто - за народ України та його безпеку, а хто – на боці олігархів у їхньому нестримному бажанні залишити собі прибутки без відповідальності за безпеку та безперебійність газопостачання.