Передача дахової котельні на баланс ОСББ

1
0
-1

При передачі дахової котельні на баланс ОСББ комунальне підприємство передає також частину свого боргу перед "Нафтогаз України" (посилається на ст.22 ЗУ "Про теплопостачання"). Прошу пояснити наскільки це законно у випадку ОСББ та як визначається сума боргу, який передається.

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Щодо ОСББ вимога прийняти боргові зобов'язання "попередника" є неправомірною

1
0
-1

Стаття 22 Закону України "Про теплопостачання", на яку, з Ваших слів, посилається "Нафтогаз України", дослівно говорить таке:

У разі якщо суб’єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб’єкт стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб’єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним).

Отже, обов'язок прийняти боргові зобов'язання "попередника" виникає виключно у суб'єкта господарювання. А ОСББ, згідно зі ст.ст. 4 і 22 Закону України, провадить не господарську діяльність, а "господарче забезпечення діяльності НЕгосподарюючих суб'єктів", а, отже, не є суб'єктом господарювання (див. ст. 3 Господарського кодексу України).

Позиція, що ОСББ не є суб'єктом господарювання, на сьогодні також уже підтверджена судовою практикою.