Позиція ПроОСББ: «Теплі кредити» та Фонд енергоефективності.

Із жовтня 2014 року в Україні діє Урядова програма “теплих кредитів”. Водночас, уже 2019 року розпочав свою роботу Фонд енергоефективності. У зв’язку з цим доводиться чути думки, що фінансування “теплих кредитів” із наступного року буде припинене. Спільнота ПроОСББ закликає Уряд і Верховну Раду продовжити фінансування програми “теплих кредитів” у 2020 та наступних роках.

Ми, спільнота ПроОСББ, за різноманітність фінансових інструментів підтримки ініціативи громадян впроваджувати енергоефективні заходи, як в багатоквартирних будинках, так і в приватних домогосподарствахі. Тому "теплим кредитам" - бути в наступних роках. Бути стільки, скільки буде попит на "теплі кредити". Фонду енергоефективності - розвиватися та адаптувати свою пропозицію до реальних потреб ОСББ. 

Схема ЕСКО повинна потужно запрацювати в житлі: ласкаво просимо управителів зі своїм капіталом до перспективного бізнесу, де джерелом прибутку є економія спожитих співвласниками ресурсів, а гарантією такої економії - власний контроль за впровадженням заходів. У вас вийде - ви ж професійні управителі. Пропонуємо починати з будинків, в яких ви надаєте послугу з управління і маєте договірні відносини зі всіма та кожним окремим співвласником. 

Модернізація ліфтів має бути або підтримана ФЕЕ, або мати окрему програму підтримки. 

Шановні Народні депутати України та члени Уряду!

Закрити сьогодні "теплі кредити" означає вбити головний здобуток цієї програми - розбудову довіри співвласників до самих себе і до держави як партнера. Припинення фінансування "теплих кредитів" не збільшить попит на продукт Фонду енергоефективності, а зменшить його. Втрачена до держави довіра загальмує розвиток Фонду. 

Тож “теплі кредити” були, є і повинні залишитись інструментом державної підтримки, гарантом держави як партнера та криголамом зміни свідомості споживача на свідомість власника. 

Просимо на 2020 рік небагато - два мільярди гривень на весь житловий фонд. Від себе обіцяємо забезпечити вчасне співфінансування 60% вартості матеріалів, 100% вартості робіт, співпрацю в офіційній економіці, відсутність корупції та підвищення комфорту проживання громадян.