Монетизація пільг місцевого бюджету

1
0
-1

Добрий день.
Як, відомо, з 01 жовтня 2019 року, вступає в силу новий порядок надання пільг у грошовій формі, монетизація пільг.
Питання: чи стосується новий порядок надання пільг у грошовій формі - пільг місцевого бюджету?
Так як маємо прецеденти відмови органами місцевого самоврядування у оформленні мешканцями будинку де створено ОСББ, в наданні пільг у грошовій формі за рахунок коштів місцевого бюджету.
Мотивуючи тим, що пільги місцевого бюджету будуть нараховуватись "по-старому". Сума коштів приходить на рахунок ОСББ, яку розподіляємо та відображуємо в квитанціях.

Які є законні підстави для надання пільг місцевого бюджету у грошовій формі?
Що робити ОСББ, які отримують відмову в цьому питанні?
Які правові наслідки для ОСББ, якщо буде нараховувати мешканцям суми в квитанціях на суму, зменшену на суму пільг, тобто за старою схемою?

Картинка користувача ''ПроОСББ''.

ОСББ слід керуватися законом, а не місцевими порядками

1
-1
-1

Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 та Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 стосуються лише "державних" житлових субсидій і пільг.

Місцеві соціальні допомоги виплачуються в порядку, встановленому органами місцевого самоврядування. Але такі місцеві порядки не можуть суперечити закону - в т.ч. Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". І ніхто не вправі вимагати від ОСББ виконання вимог цих місцевих порядків усупереч вимогам закону.

Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" не дає ОСББ правових підстав враховувати призначену (але ще фактично не оплачену) житлову субсидію або пільгу в рахунок зменшення зобов’язань її отримувача перед ОСББ. Слід пам'ятати, що зобов'язання зі сплати внесків закон (ст.15) покладає на співвласника, а не на орган місцевого самоврядування.

Тож ОСББ в платіжному документі (квитанції) повинне зазначити повну суму внесків до сплати співвласником. Адже в разі, якщо з якихось причин орган місцевого самоврядування не профінансує соціальну допомогу, то з органу місцевого самоврядування стягнути заборгованість об'єднання не зможе - він формально об'єднанню "нічого не винен". І зі співвласника стягнути борг буде проблематично, адже ОСББ саме (безпідставно) надало йому платіжний документ зі зниженою сумою до сплати. Зменшувати суму до сплати в квитанції можна лише в разі, якщо у співвласника є переплата - наприклад, місцева соціальна допомога приходить заздалегідь.

Вплинути на ситуацію на місцях можна лише через роботу з депутатським корпусом та подання пропозицій щодо внесення змін до відповідних місцевих програм. А для підкріплення переговорних позицій - ОСББ слід зайняти жорстку позицію згідно із законом, та відмовитися кредитувати місцевий бюджет і адмініструвати місцеві соціальні допомоги за рахунок співвласників. Як це зробила наша спільнота 2018 року в масштабах країни: #РЕАЛЬНІ КОШТИ - РЕАЛЬНИМ СПОЖИВАЧАМ!