Досвід отримання пільг грошима

В силу сьогоднішньої ситуації з монетизацією пільг, хочу розповісти про свій досвід отримання пільг у готівковий формі. Наша сім’я має право на пільги учасника бойових дій (УБД), тому чоловік ще на початку жовтня 2019 року написав заяву до органу місцевого соцзахисту про бажання отримувати пільги саме у готівковий формі, попередньо відкривши для цього картковий рахунок в банку. Звісно, заяву прийняли не без супротиву працівників соцзахисту. Оскільки ще в перших числах жовтня вони повідомляли про відсутність типової форми таких заяв. А встигнути написати її потрібно було до 15 жовтня. Оскільки я є учасником руху ОСББ, де завжди такі питання пропрацьовуються наперед, я скористалася напрацюванями колег, які розробили форму заяви і саме її занесла в соцзахист. Хочу зазначити, що разом із своєю заявою я принесла заяви ще 7 пільговиків. Перше, що я почула "заяви не приймаємо, немає бланків і методики". Це був не аргумент. Тому заяви я здала через канцелярію, таким чином у разі відмови їх прийняти, соцзахист мав обґрунтувати причину такої відмови. Проте вже за пару днів заяви були враховані.

Що тепер я і 7 моїх сусідів пільговиків маємо. По-перше. Кошти надходять на мій особистий рахунок. Сума нарахувань враховує всі надані норми споживання послуг (газ, вода, тепло, світло) та витрати на утримання будинком. Жовтень показав, що моя родина спожила за місяць менше за норму, що дало своєрідну економію наданих коштів. Тобто на карту я отримала більше, а сплатила менше на третину. Це дисциплінує. Окрім коштів, це дає можливість витрачати і економити надані ресурси.

По-друге. Саме я розпоряджаюсь наданим мені правом пільгової оплати послуг. Саме я, а не надавачі послуг, контролюю вчасніть оплати, уникаючи ризику попасти в реєстр як боржник через можливість невчасної подачі реєстру постачальниками послуг, що можливе при безготівковій формі надання пільг.

Сьогодні сталось так, що багато пільговиків, не маючи достатньої інформації щодо змін у надані пільг, просто не вклались в термін подачі заяв. Таким чином, їм автоматично надаватимуть пільги у безготівковій формі. Проте у Мінсоцполітики не має скластись враження, що попиту на готівку форму виплат немає. Все ще можна писати заяви, скарги та показати, що є велике бажання отримати чесну систему виплати пільг! Набирайтесь терпіння і відстоюйте своє право!

Бланк заяви, приклад заповнення, яким зі мною поділилися колеги, а також інструкцію пільговику можна завантажити тут