Чи обов'язково потрібне письмове голосування при виборі голови зборів на загальних зборах ОСББ?

1
0
-1

При подачі заявки на участь у Програмі ЕНЕРГОДІМ ДУ "Фонд енергоефективності" вимагають надання відомості голосування по питанню "Обрання голови зборів" на загальних зборах ОСББ. Чи правомірна ця вимога? Зазвичай це питання здійснюється ручним голосуванням, чи не так?

Картинка користувача Дмитро Левицький.

Вимога правомірна

1
+1
-1

Стаття 10 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" говорить: "Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти")". Це стосується всіх рішень. Відмінність рішення про обрання голови зборів - лише в тому, що його приймають більшістю голосів присутніх, а не більшістю голосів усіх співвласників. Тобто, це питання не фігурує в письмовому опитуванні тих співвласників, хто на самих зборах не був. Але ті, хто був на зборах і обирав голову, повинні письмово засвідчити результат свого голосування, як цього вимагає наведена вище норма закону.