Як зупинити свавілля провайдера: практичні кроки

Провайдери міцно увійшли у наше життя , і основна причина того – інтернет. Але на сьогодні стоїть одне питання, і воно дуже важливе для усіх співвласників багатоквартирних будинків – це  стан наших будинків після входження оператора телекомунікацій.

Нагода для цього є, це новий проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики за № 2042 від 03.09.2019, внесений народними депутатами України Федієнком О.П. та Крячком М.В.

Проект закону “узаконює” проведене раніше самовільне встановлення обладнання, в тому числі здійснене з порушенням вимог законодавства.

Фактично, цей проект закону лобіює тільки інтереси провайдерів, дозволяє  повне свавілля і безкарність провайдерів, яким надається право нехтувати правом власності співвласників, що суперечить положенням статті 41 Конституції України.

Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку теж підтверджують все це у своїх запереченнях до законопроекту.

Співвласники багатоквартирних будинків не бояться відповідальності , але вимагають і відповідальності від провайдерів, дії яких при розміщені своїх мереж  призводять стан житлового багатоквартирного будинку  до « жахливий ». Використовуючи  чужу спів власність , маючи достатньо великі прибутки – провайдери ще хочуть "НІ ЗА ЩО НЕ ВІДПОВІДАТИ  ТА НЕ ПЛАТИТИ".

Але, на щастя ми маємо і юридичні підстави припинити свавілля провайдерів, і практичний досвід від «щастя» розміщення телекомунікацій провайдерами. Поділюся своїм.  Давайте розглянемо перший етап припинення свавілля провайдерів .

 Етап перший. Важливі дії.

1.Провести засідання правління з розгляду питання обстеження розташування та підключення телекомунікаційної мережі, технічних засобів телекомунікацій та схеми їх підключення

2.Провести обстеження розташування та підключення телекомунікаційної мережі, технічних засобів телекомунікацій та схеми їх підключення. Скласти Акт обстеження з додатками (фото обов’язково додаються як додаток по кожному об’єкту окремо (дах, покрівля, стелі, перекриття тощо).

3.Надіслати рекомендованого пріоритетного листа  з доставкою  (Укрпошта) провайдеру.

Знайти свого провайдера можливо в Інтернеті.  Інформацію про себе, провайдери , як постачальники  телекомунікаційних послуг, публікують на своїх сайтах. Знайти провайдера можна і на кодом  ЄДРПОУ. Знайти  код ЄДРПОУ ви можете у співвласників,  які мають договорені відносини та сплачують за відповідні послуги за квитанцією. Знаючи ЄДРПОУ,  за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch , ви можете знайти  адресу провайдера.

Перевірити покриття провайдера можливо за посиланням : https://new.connect.net.ua/provayderi/

Ось деякі :

ТОВ «Мега Лінк» код ЄДРПОУ 33769837

 Місцезнаходження: 49083, м. Дніпро, вул. Собінова, 1

ТОВ «ТЕЛЕСВІТ»

02094, м. Київ,

 вул. Магнітогорська, будинок 1, 3 поверх

Код ЄДРПОУ 33103969

ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ»

01601,м.Киів,бул.Т.Шевченка,18

ЄДРПОУ 21560766

Дніпропетровська філія ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ»

Ідентифікаційнийкод25543196

Адреса:49600, м. Дніпро.вул.Херсонська.26

 

  1. Приклад листа :

Бланк ОСББ ( обов’язково вказуймо телефон и електронну адресу , вих.номер, дата.)

                                                                                                  Керівнику

Приватне акціонерне товариство  «Київстар»

Юридична адреса:

 03113,  м. Київ,

Дегтярівська вулиця, 53

Електронна пошти: [email protected]

 

                                                                                                        Провідному спеціалісту /м. Дніпра/  сектору операційних процесів  технічного відділу Східного регіону Товариства

                                                   Адреса для листування:

                                                  49010, м. Дніпро, пр. Гагаріна, 103а

 

 

              ОСББ «УСПІХ» ( у подальшому Об’єднання)  інформує вас , що серед спільного сумісного майна співвласників багатоквартирного будинку за адресом : м. Дніпро , вул. Успіху, будинок №175, виявлено дроти, кабелі, устаткування, тощо  телекомунікаційної мережі без маркування організації до якої вони належать .

 

Для визначення володільця та врегулювання відносин з ПАТ «Київстар» з питання розташування та підключення телекомунікаційної мережі, технічних засобів телекомунікацій, схеми підключення до електромережі будинку  та проведення  укладення договору, терміново просимо вас :

  • визначити розташування телекомунікаційної мережі вашого підприємства: технічних засобів телекомунікацій, устаткування, схеми підключення до електромережі будинку  ( надати відповідні правочини), тощо;
  • надати правочин (договір) який підтверджує правові відносини між сторонами;
  • надати правочин  на  підключення до електромережі будинку, а у разі відсутності надати для погодження схему підключення ( точки підключення) телекомунікаційних мереж, технічних засобів телекомунікацій, устаткування, тощо  до електромережи будинку у відповідності до вимог  Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» ;
  • провести маркування телекомунікаційної мережі, технічних засобів, обладнання,                   тощо ;  
  •  привести розташування телекомунікаційної мережі (особливо дроти, кабелі), устаткування та інших необхідних елементів відповідно до Державних будівельних норм;                       ;
  • узгодити письмово з ОСББ «УСПІХ» порядок розміщення кабелів телекомунікаційної мережі та інших технічних елементів (устаткування), які необхідні для надання послуг ( скласти схему розташування) серед інфраструктури спільного сумісного майна Об’єднання ;
  • надати для погодження схему підключення ( точки підключення) телекомунікаційних мереж, технічних засобів телекомунікацій, устаткування, тощо  до електромережи будинку у відповідності до вимог  Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».

 

У разі ігнорування цього листа у термін більше 30 календарних днів, ОСББ «УСПІХ» вимушене буде демонтувати та відключити безхазяйні дроти, кабелі, устаткування, тощо.

Окрім того вами при  проведені телекомунікаційної мережі, було пошкоджене спільне сумісне майно Об’єднання. Для складання акти виявлених пошкоджень просимо вас направити свого представника  ____  ___________________2020р.

У разі не прибуття вашого представника Об’єднання має право звернутись за відшкодуванням збитків до суду.

 

Звернутись для врегулювання цього питання ви можете до  правління Об’єднання  в особі голови правління Успішної Олени Бондарівні,  за телефоном № +380111111111, електронна пошта _____ , окрім того  ви маєте  можливість прискореного спілкування через мережу   Viber,  Instagram,тощо.

З повагою, голова правління ОСББ «УСПІХ»                             

Успішна О.Б.Етап другий. Напиши листа  до « слуг народу».

Наполегливо пропоную звернутись до  Комітету Верховної ради  з питань цифрової трансформації. Електронні адреси :  

[email protected],  [email protected],  [email protected] ,  [email protected],  [email protected],  [email protected],  [email protected],  [email protected] ,  [email protected],  [email protected]

Зразок листа


Комітет з питань цифрової трансформації
Верховної Ради України

                                                                        Крячко Михайло Валерійович

Ар’єв Володимир Ігорович

Васильєв Ігор Сергійович

Ларін Сергій Миколайович

Подгорна Вікторія Валентинівна

Рудик Кіра Олександрівна

Соха Роман Васильович

Федієнко Олександр Павлович

Штепа Сергій Сергійович

 

Шановний народний депутат!

У Верховній Раді України підготовлено до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики за № 2042 від 03.09.2019, внесений народними депутатами України Федієнком О.П. та Крячком М.В.

Щодо забезпечення в законопроекті інтересів провайдерів сумнівів дійсно не виникає. А от інтереси споживачів та власників, як свідчить аналіз проекту, цілком ігноруються.

Велику увагу законопроект приділяє багатоквартирним будинкам.

Вся його спрямованість - дозволити оператору “вломитися” в багатоквартирний будинок, незалежно від - і навіть усупереч – прав співвласників.

Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) Апарату Верховної Ради України у своєму висновку та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України в своїх зауваженнях підтверджують наше негативне враження від проекту, звертаючи увагу на те, що законопроектом більшою мірою гарантуються права операторів та провайдерів телекомунікацій порівняно з правами та обов’язками власників (володільців) інфраструктури об’єкта будівництва, транспорту, електроенергетики”.

Більше того, Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України звертають увагу на невідповідність законопроекту Конституції України, неузгодженість його з Цивільним і Господарським кодексами України, а також на редакційні недоліки та недоліки нормо проектної техніки.

Найбільше ж занепокоєння викликає, те, що законопроект нехтує  правом власності й правом  співвласників багатоквартирного будинку приймати рішення самостійно з питання управління своїм спільним майном.

Так, законопроект (зміни до Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”) передбачає зобов’язати співвласників багатоквартирного будинку обрати уповноважену особу для укладення, внесення змін та розірвання договорів з доступу до інфраструктури об’єктів доступу. В разі, якщо співвласники таку особу не обирають - законопроект “наділяє” відповідними повноваженнями буквально кого трапиться: управителя або ЖБК, і байдуже, що самі співвласники йому таких повноважень не надавали.

Більше того, законопроект “узаконює” проведене раніше самовільне встановлення обладнання, в тому числі здійснене з порушенням вимог законодавства. Так, законопроект звільняє операторів від обов’язкової необхідності отримання технічних умов, розроблення та погодження проектної документації щодо технічних засобів, “розміщених” (без уточнення - правомірне чи ні) до набрання чинності Законом України “Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж”.

Ці фото показують , що зараз роблять провайдери. У разі прийняття цього закону , вони просто знищать наші будинки як зовні будинку так і всередині будинку. Про яку енергетичну ефективність, про яке утеплення, модернізацію житлових будинків може йти мова?

(На цьому місті бажано вставити своє фото)

Таким чином, законопроект фактично встановлює  повне свавілля і безкарність провайдерів, якім надається право нехтувати правом власності співвласників, що суперечить положенням статті 41 Конституції України, і що підтверджують в своїх застереженнях Головне науково-експертне управління та Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України.

Виходячи з викладеного, просимо Вас голосувати проти законопроекту 2042 “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики”.

Сподіваємось на вашу підтримку та готові провести зустріч для більш детального обговорення цього питання та інших питань діяльності та розвитку Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

З повагою,


 

Такий, же лист ви обов’язково направляєте і депутату Верховної ради від свого округа, знайти можна за посиланням  http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_deputat_list ( або набрати у «пошук» Верховна рада, а далі Головна > Склад і структура > Народні депутати України >)

Третій етап. Ознайом інші ОСББ.

Спільнота ПроОСББ звернулась з відкритим листом до Народних депутатів України - членів Комітету з питань цифрової трансформації Верховної Ради України щодо необхідності відхилення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики за № 2042 від 03.09.2019. Читати за посиланням   https://proosbb.info/node/485,

І пропонує усім приєднатись до боротьби  з свавіллям провайдерів.

 

Далі буде.