Вже 53: чому в Енергодарі щодня зростає кількість ОСББ?

Кількість ОСББ в Енергодарі зростає щодня. У реєстрі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, який розміщено на сайті міської ради, на сьогодні аж 53 найменування. Люди, не приховуючи радості, розповідають, наскільки змінилося їхнє життя після створення власного об’єднання.

 «Скіфська, 30» – ОСББ, якому майже рік. Голова правління Світлана Король розповідає, що ідея зареєструвати власне об’єднання виникла після візиту до доньки у місто Дніпро. Там практика створень ОСББ почалася раніше, тому жінка була здивована благоустроєм будинків та територій поряд. І запропонувала сусідам створити своє об’єднання, аби господарювати у своїх домівках самостійно. Звичайно, змучені колапсом, який створили енергодарцям різні керуючі підприємства, люди без сумнівів погодилися.

Після реєстрації ОСББ мешканці двопідїздної багатоповерхівки всі разом виходили на прибирання прибудинкової території, тим самим згуртовуючись. Коли справи пішли в гору, люди почали більш масштабно наводити лад: замінили звичну електрику на більш сучасну, енергозберігаючу, поставили камери відеоспостереження для безпеки та пофарбували під’їзди.

Тариф для свого ОСББ мешканці розраховували самостійно. Сплачують люди досить небагато, бо розумно економлять. Всього 6 гривень за квадратний метр. Також енергодарці відмовилися від деяких послуг, які їм пропонує міська влада. Наприклад, утилізацію сміття жителям ОСББ здійснює не комунальне підприємство «Чисте місто», а інша приватна компанія. Світлана Іванівна зазначає, що так їм набагато вигідніше.  Дійсно, люди ж стараються для себе. Навіщо їм переплачувати за вивіз сміття, коли можна економити на елементарному?

Люди розповідають, що пишаються тепер своїм будинком, адже інші енергодарці, які ще підвладні компанії «Місто для людей», їм, в прямому сенсі слова, заздрять. А жителі сусідніх будинків навіть почали брати приклад з їхнього  ОСББ «Скіфська, 30».

Журналістів Медіа Центра мешканці запросити у свій  підвал. Порівняти «ДО» та «ПІСЛЯ». І справді, на підвал зараз мило-любо подивитися. Люди радіють, що труби тепер в порядку, замінено заглушки, крани, клапани. В приміщенні сухо та чисто. А те, що було в підвалі за часи обслуговування «МДЛом», нас просто вразило. На фотографіях, які голова правління показала, видно, що старі, гнилі, іржаві системи, мешканці будинку ремонтували, вже тепер, за власні кошти. Тож, на жаль, цей сумний досвід співпраці з сумнівною компанією запам’ятається людям надовго.

Мешканець ОСББ «Скіфська, 30» Іван Сердюк, натхненний приємними змінами власної оселі, запропонував цікаве нововведення. Чоловік вважає, що краще б депутатами міської ради були очільники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.  І дійсно, якби городянами опікувалися люди, які дбають про добробут міста та житлових будинків не на словах, а на ділі, жити стало б комфортніше.

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар