Механізм підтримки ОСББ: приклад револьверного фонду

28 листопада 2019 року у м. Хмельницький відбувся міжрегіональний Форум «Фінансування енергоефективних заходів для ОСББ за принципом «револьверного фонду». Організаторами міжрегіонального Форуму виступили спільний проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), Агенція регіонального розвитку Хмельницької області та ГО «Хмельницька обласна асоціація ОСББ».

Участь у заході взяли експерти та делегації із понад 10 областей України,  в числі яких були представники органів місцевого самоврядування, ОСББ та громадських організацій.

У рамках роботи Форуму були розглянуті наступні питання:

  • юридичні передумови роботи «револьверного фонду», порівняльний аналіз варіантів його діяльності;
  • практичний досвід діяльності «револьверних фондів» на базі комунального підприємства, громадської організації та асоціації ОСББ;
  • «револьверний фонд» як можливий механізм підтримки ОСББ у впроваджені заходів з  енергоефективності в багатоквартирних будинках за програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності.

Із результатами досвіду і кращих практик озвучених на форумі можна ознайомитись за наступним посиланням https://drive.google.com/open?id=1Kannl8ZN2i8hCBJHRkxbu4g6x_NlI_l3

За результатами роботи Форуму  та з метою налагодження тісної співпраці та консолідації зусиль, які спрямовані на створення Револьверного фонду у межах Хмельницької області між громадською організацією «Агентство економічного розвитку» та громадською організацією «Хмельницька обласна асоціація голів правління об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» підписано Меморандум про співпрацю.

І вже офіційно створено та зареєстровано громадську спілку «Револьверний Фонд ОСББ м. Хмельницького». Це створює сприятливі умови для підтримання ініціатив щодо впровадження заходів з енергоефективності, мотивації співвласників багатоквартирних будинків до створення ОСББ, підтримки заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будинків в житловому секторі.

Довідково:

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) – впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект підтримує створення ОСББ по всій території України, надає консультації та проводить навчання з тематики створення та управління ОСББ. За два роки діяльності (жовтень 2018 - вересень 2020) проект створить 2000 ОСББ та підтримає 4000. Більше про проект HOUSES  можна ознайомитися за посиланням http://bit.ly/2OpYSGo  

Під «револьверним фондом» розуміють грошовий фонд, із якого надаються позики на певні цілі (наприклад, на впровадження енергоефективних заходів), і в міру погашення старих позик видаються нові. Також револьверним фондом можуть називати юридичну особу, яка такий грошовий фонд адмініструє.

Автори:

Малінський Богдан Миколайович – керівник ГО "Хмельницька обласна асоціація голів правління ОСББ", [email protected]

Третяк Вячеслав Анатолійович – регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Хмельницькій області, 066-7120198,   [email protected]