Народний депутат від Бердянська "За" "Теплі кредити "

Маленькі міста – синонім маленьких зарплат. Люди в умовах обмежених фінансових можливостей чотири роки поспіль рятувались державною програмою "Теплих кредитів". У Бердянську завдяки державній підтримці енергозбереження майже половина усіх ОСББ значно підвищили рівень комфорту проживання мешканців та скоротили негативний плив на оточуюче середовище. Програма дозволила співвласникам багатоквартирних будинків, із допомогою державного та міського бюджетів, утеплити фасади будівель, замінити у під'їздах старі двері та вікна на сучасні та енергозберігаючі, такі, що перешкоджають втраті тепла. Також в умовах економії газу, завдяки «Теплим кредитам» багато будинків встановили індивідуальні теплові пункти.

Неможна не відмітити й те, що із допомогою міського бюджету суттєво покращено зовнішній вигляд житла. Фасади не тільки утеплено, а й пофарбовано, що надає місту охайний та достойний вигляд.

У 2020 році десятки бердянських ОСББ планували продовжити вдосконалювати свої домівки та економити такий дорогий для України газ, зменшувати втрати тепла при опалювальному сезоні, зводити до мінімуму втручання в екологію. Проте через брак державного фінансування (зменшення запланованих сум допомоги більше, ніж у два рази) та через те, що Агенство Держенергоефективності не має можливості підписати відповідні договори з банками через те, що Міністерство енергетики та захисту природних ресурсів досі не підготувало обов'язковий для кожного розпорядника необхідний документ – паспорт бюджетної програми.

Мешканці бердянських багатоповерхівок звернулися до народного депутата Олександра Пономарьова із проханням допомогти з початком такої вкрай важливої для всіх містян програми «Теплих кредитів» у 2020 році. У свою чергу, депутат, розуміючи нагальність цієї програми, її вплив на модернізацію та енергоефективність для житлового фонду, Олександр Пономарьов підготував та направив  звернення до в.о. міністра енергетики та охорони природних ресурсів Віталія Шубіна. У зверненні вказується, що паспорт програми мав бути підготовлений та підписаний ще у лютому, у регламентовані строки після затвердження ВР закону «Про державний бюджет».

 Лист можна переглянути тут: https://drive.google.com/file/d/10rEhDolX07I-PsOQ9oU-DGm4eZFoXJ8I/view?usp=sharing

Уся спільнота Бердянська сподівається, що закон у цьому випадку буде на її боці й усі ОСББ матимуть змогу продовжити розпочату роботу по покращенню будинків та суттєвій економії теплових ресурсів.