Верховна Рада відстрочила "1 травня"

За інформацією офіційного веб-порталу Верховної Ради України, парламент сьогодні прийняв в цілому законопроект №3275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)". Закон ще має бути підписаний Президентом.

Серед іншого, він вносить зміни до пунктів 3 і 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги", якими відкладає крайній термін для обрання моделей договірних відносин щодо надання комунальних послуг - через 5 місяців з дня завершення заходів, передбачених карантином. Відповідно, станом на сьогодні крайній строк припадає на 24 вересня 2020 року. Але може бути й інший - якщо Кабмін подовжить карантин.

Чи означає це, що "закон ще не працює"? Зовсім ні! Новий закон про ЖКП в повному об'ємі вже давно введений в дію - ще з 1 травня 2019 року. На 1 травня 2020 року припадав лише крайній термін самостійного обрання співвласниками багатоквартирних будинків моделі договірних відносин із тим чи іншим виконавцем комунальних послуг. Але юридичних перепон для обрання таких моделей не було вже з минулого року, як немає їх і зараз.

Нагадаю, для тих хто не обрав модель самостійно, з 1 травня застосовувалася би "модель за замовчанням" - індивідуальні договори без обслуговування "внутрянки" виконавцем. Тепер ця модель "автоматично" застосовуватиметься лише з 24 вересня 2020 року (якщо дату знову не перенесуть). Однак ті, хто не хоче чекати 24 вересня, можуть провести загальні збори та обрати бажану модель і раніше.