А Васька слухає та їсть: про текст законопроекту 2042 до повторного другого читання

На веб-сторінці Верховної Ради України опубліковано текст "провайдерського" законопроекту 2042 "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики", підготовлений до повторного другого читання.

Нагадаємо, спільнота ПроОСББ заперечує проти прийняття зазначеного законопроекту.

У лютому 2020 року за прийняття законопроекту в цілому у сесійні залі не знайшлося голосів - його відправили на повторне друге читання. Чи ж змінився законопроект від того часу? Ні! Текст законопроекту 2042 на повторне друге читання є майже тотожним тексту, який уже виносився в сесійну залу і не знайшов підтримки депутатів. Попри несуттєві косметичні зміни, законопроект зберігає свою антиконституційну суть і вузьколобістську направленість, встановлюючи перевагу “інтересів” провайдерів перед правом власності співвласників багатоквартирного будинку.

Як видно із порівняльної таблиці, кілька народних депутатів України подали до законопроекту пропозиції та поправки згідно з позицією спільноти ПроОСББ. Але всі ці пропозиції та поправки були відхилені профільним комітетом!

Але і цього лобістам законопроекту виявилося мало. Один з ініціаторів проекту, народний депутат О.П. Федієнко, - в порушення ст. 116 Регламенту Верховної Ради України - вирішив подати пропозиції, якими вносяться зміни до положень законів, яких не торкається прийнята раніше в першому читанні редакція! Так, він запропонував доповнити новим положенням статтю 7 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” - хоча редакцією законопроекту, прийнятою в першому читанні, жодних змін до зазначеної статті взагалі не передбачалося. Запропонована цим депутатом норма є принципово новою, яка навіть концептуально не була відображена в жодному іншому положенні законопроекту до цього. Більше того, вона є неконституційною та недієздатною за змістом. Але це не зупинило профільний комітет - і поправку врахували та включили до тексту на повторне друге читання.

Загалом ми вимушені констатувати, що текст законопроекту 2042, підготовлений до повторного другого читання, зберігає ті самі неприйнятні та неконституційні положення, що й текст, який виносився на розгляд Верховної Ради України раніше. Підтвердженням цьому є і зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, які значною мірою повторюють зауваження, висловлені ним раніше.

Ми не будемо вкотре описувати загрози й недоліки законопроекту - вже докладно про це писали. Констатуємо лише, що лобісти й далі, анітрохи не змінивши підходів, намагаються “протягнути” неконституційні зміни на шкоду правам та інтересам співвласників багатоквартирних будинків.

Тож закликаємо народних депутатів України на ділі довести, що вони дбають про інтереси народу, а не окремих ділків, та відхилити проект закону за № 2042 "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики"!