Законопроект 2458: до чого тут взагалі МВФ?

У попередніх публікаціях ми вже розібрали “по цеглинках” законопроект №2458, і навіть навели конкретні практичні приклади можливих зловживань монополістів у разі його прийняття.

Прибічники законопроекту натомість дістали “козир із рукава” - заявили, що нібито прийняття законопроекту 2458 вимагає ...Міжнародний валютний фонд!

Але ми в ОСББ звикли читати першоджерела. Тому прочитали текст меморандуму з МВФ на сайті Мінфіну. І бачимо, що в дійсності місія МВФ навряд чи взагалі щось знала про існування законопроекту 2458. А в Меморандумі з МВФ записано лише таке:

"До кінця червня 2020 року ми законодавчо встановимо термін 1 жовтня 2020 року для укладення всіх нових договорів на комунальні послуги, що включатимуть переглянуті тарифи на опалення."

Тобто, мова  просто про  "1 жовтня" замість уже колишнього "1 травня" і замість теперішнього розмитого формулювання про “5 місяців по завершенні кранатину”. Тож для реалізації вимоги МВФ достатньо змінити одне речення в Прикінцевих положеннях чинного закону, визначивши тверду дату. А решта положень законопроекту 2458 ніякого зв'язку з зобов’язаннями перед МВФ не має.

Щоб полегшити авторам 2458 роботу, даруємо їм текст законопроекту на виконання зобов’язань перед МВФ:

Проект

Закон України
“Про внесення до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" змін щодо терміну укладання договорів про надання комунальних послуг”

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про житлово-комунальні послуги” (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 1, ст. 1; 2018 р., № 23, ст. 211) такі зміни:

слова і цифри “протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України” замінити словами і цифрами “1 жовтня 2020 року”.

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Порівняльна таблиця
до проекту Закону України “Про внесення до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" змін щодо терміну укладання договорів про надання комунальних послуг” 

Зміст положення (норми) чинного акта законодавства 

Зміст відповідного положення (норми) проекту акта 

4. Не пізніш як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою статті 14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

4. Не пізніш як 1 жовтня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою статті 14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.