ОСББ Київської області. М. Українка. Наташа Шевченко

Завдяки проекту ЄС/ПРООН HOUSES минулого року розпочалось моє знайомство з надихаючими головами правліннь ОСББ та ініціативними групим Київської області. 

Хочу познайомити і вас :) 

Наташа Шевченко, голова правління ОСББ "Варіант" і ОСББ "Соснячок" у мальовничому місті Українка,  2017 році разом з однодумцями створила ГО «Рада голів ОСББ та ЖБК м. Українка», а на початку 2020 очолила ГО "Рада ОСББ Київської області".

Прийняла активну участь у Проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ» (МРГ- ІІІ). У контексті розвитку міст Проект МРГ сприяв впровадженню заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках ОСББ та ЖБК у 25 малих містах України . Проект фінансувався Європейським Союзом та співфінансувався та впроваджувався Програмою розвитку ООН.

В місті Українка МРГ- ІІІ почав свою роботу у травні 2015 року.
ЖБК «Варіант» реалізував завдяки МРГ-ІІІ починаючи з 2015 року і до кінця 2017  три мікропроекти:
Було замінено 54 дверей та 30 вікон на енергозберігаючі та виконаний капітальний ремонт у всіх трьох під їздах, на всіх поверхах. На перших поверхах облицьовано новою сучасною плиткою стіни та підлога під їздів, а на всіх інших замінений на новий лінолеум та пофарбовані скрізь стіни.

Другий мікропроект був закінчений влітку 2017 року. Крім того що були замінені труби холодного, гарячого водопостачання і каналізації у підвалі будинку, проведена ще і реконструкція системи опалення будинку, та встановлено індивідуальний тепловий пункт з погодозалежним регулюванням, що дозволило економити мешканцям на опаленні вже протягом третього сезону з урахуванням температурного режиму 30-40% щомісяця , що видно на показниках загальнобудинкового теплового лічильника.

У листопаді 2016 року до міста Українка завітав міжнародний аудит Програми МРГ-ІІІ.., а саме до двох будинків : ОСББ «ЖК «Дніпро» та ЖБК «Варіант». Наші громади з відмінним результатом відстояли наше місто.

Третім мікропроектом ЖБК «Варіант» по Програмі МРГ-ІІІ був відремонтований грузопасажирський ліфт, котрий за 25 років існування будинку не працював жодного дня. Було придбано та встановлено всі необхідні механізми та деталі окрім кабіни.

Протягом цих років голови ОСББ та ЖБК дуже тісно спілкувалися, допомагали один одному і тому на початку 2017 року вирішили зареєструвати Громадську організацію «Рада голів ОСББ та ЖБК м. Українка Київської області» . Основними напрямками діяльності нашої організації є :
- Забезпечення і захист прав ОСББ та ЖБК;
- Популяризація створення нових ОСББ;
- Роз яснення про різноманітні програми, спрямовані на підвищення енергоефективності та енергоощадності у будинках;
- Співпраця з міжнародними організаціями

З 1 лютого 2017 року Наташа Шевченко була обрана на загальних зборах ЖБК «Соснячок» головою правління у будинку за адресою: м. Українка вул. Соснова, 4.

Коли приступила до роботи то у будинку був ще не завершений мікропроект «Капітальний ремонт покрівлі в житловому будинку ЖБК «Соснячок».У квітні 2017 року був завершений проект по капітальному ремонту даху, та розпочали працювати над проектом «Енергозбереження. Капітальний ремонт будинку (заміна вікон, дверей, системи електроосвітлення, утеплення фасадів) по вул.Соснова,4 в м. Українка . Завдяки реалізації цього проекту у будинку було замінено 212 вікон у всіх 6-тьох під їздах, 12 великих утеплених вхідних дверей з новими домофонами та доводчиками.та утеплені чотири бокові стіни (615 кв.м).

У 2018 році ЖБК «Соснячок» реалізував проект по встановленню двох ІТП з погодозалежним регулюванням та заміною і утепленням труб , встановили балансувальні клапани на всі стояки теплопостачання по Програмі «теплі кредити». Ще отримали співфінансування від Обласного бюджету на погашення тіла кредиту та з місцевого.

Наталя завжди допомагає керівникам ОСББ в реалізації проектів не тільки енергоефективних , але і капітальних ремонтів.

На сьогодні і у «Варіанті» і у «Соснячку» створені ОСББ для участі у Програмі Фонду енергоефективності ЕНЕРГОДІМ.

ОСББ «Варіант» вже з 14 лютого 2020 року схвалено Заявку по Пакету Б (утеплення будинку) , приєднано до умов Грантового договору і отримали часткове відшкодування за енергоаудит. 

В народі кажуть - краще один раз побачити. За посиланням невеличкий ролик щоб познайомитися з надихаючими ОСББ міста Українка

2