Як ОСББ проконтролювати використання бюджетних коштів за програмами співфінансування

Хочу поділитися з вами коротким алгоритмом, який допоможе ОСББ покроково контролювати використання бюджетних коштів за програмами співфінансування.

 

Крок перший

Детально ознайомитися з рішенням органу місцевого самоврядування (зазвичай - рішення міської ради) про затвердження відповідної програми співфінансування та рішеннями про затвердження змін до цієї програми і з’ясувати хто є розпорядником бюджетних коштів. Наприклад, в Києві цього року змінили розпорядника з КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду” (так в у нас називають укрупнені до рівня району жеки) на  Управління відповідних житлово-комунального господарства відповідних РДА

 

Програми підтримки у різних містах реалізуються по-різному, але у нас є два універсальні інструменти для контролю за використанням коштів державних та місцевих бюджетів.

 

Крок другий

Якщо програмою передбачено, що замовником  є орган місцевого самоврядування (або його відповідний підрозділ), закупівлі підлягають вимогам Закону про публічні закупівлі, інформація оприлюднюється на сайті https://prozorro.gov.ua/

По кожному об’єкту можна ознайомитися з повним пакетом документів на кожному з етапів проходження процедури (насправді етапів більше, зупинилася на основних):

  • На етапі Подання пропозицій: інформація про замовника, предмет і процедуру закупівлі (вартість, строк подання пропозицій, умови оплати, критерії вибору переможця і весь пакет тендерної документації).

  • На етапі Кваліфікації переможця: розкривається повний перелік контрагентів, які подавалися на тендер, і їх пропозиції.

  • На  етапі Виконано: публікується підписаний з виконавцем договір, який має містити всю важливу для нас інформацію: кошторисну документацію, графіки робіт, відповідальність сторін, гаранійні терміни і dсе те, що нам стане корисним для контроля при виконанні робіт. Бо тільки ми як співвласники насправді зацікавлені, щоб робити за бюджетні кошти було виконано якісно на нашому будинку.

Крок третій

Факт оплати завжди можна проконтролювати на сайті https://spending.gov.ua/new/transactions/search . Відповідно до Закону “Про відкритість використання публічних коштів”  інформація про використання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів публікується у зручному для пошуку за ЄДПРОУ платника та/або одержувача коштів.