Законопроект 2458 знято з порядку денного (поки що)
У четвер 17 вересня Верховна Рада мала розглянути в повторному другому читанні законопроект № 2458 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. Однак перед голосуванням його було знято з порядку денного на прохання профільного комітету.
Як пояснили народні депутати на своїх сторінках у соцмережах, зняття законопроекту з розгляду було пов'язано із тим, що він не має підтримки ОСББ. Це правда: в тому вигляді, в якому законопроект пропонується до розгляду, він не влаштовує не лише ОСББ, а й будь-якого достатньо грамотного юриста чи економіста, який має хоча би базове уявлення про нормотворення і про те, як функціонує житлово-комунальне господарство нашої країни.
Але є ще один фактор, і він видається нам вагомим. Як повідомили народні депутати, до профільного Комітету з питань енергетики і ЖКГ надійшли висновки до законопроекту 2458, які надала Європейська комісія. Законопроект необхідно доопрацювати з урахуванням цих висновків, на що звертав увагу Комітет з питань інтеграції України з ЄС ще у травні 2020 року. Тож виглядає так, що саме для опрацювання висновків Єврокомісії і потрібна ця пауза.
Враховуючи їхню важливість, наводимо текст висновків Європейської комісії до законопроекту 2458, наданий народними депутатами, та його автоматичний переклад.
Як можна побачити, занепокоєння Єврокомісії викликають, по-перше, положення законопроекту, які де-факто перекладають відповідальність за безпеку газопостачання на самих споживачів, та, по-друге, зміни щодо вузлів комерційного обліку теплової енергії та водопостачання (нагадаємо, вони внесені до проекту всупереч ст.116 Регламенту), які ставлять під загрозу термомодернізацію багатоквартирного житлового фонду.
Ми вважаємо - і вже неодноразово намагалися донести цю думку до авторів законопроекту, - що Регламенту треба дотримуватися, і поправки щодо комерційного обліку, подані в порушення Регламенту, слід відхилити. І ось те саме говорить Єврокомісія. Сподіваємося, її почують!