Круглий стіл «ОСББ: виклики сьогодення та шляхи їх вирішення»

27 листопада об 11:00 у Хабі «Платформа спільних дій» в рамках проекту «Практична школа ОСББ» відбувся круглий стіл «ОСББ: виклики сьогодення та шляхи їх вирішення».

Сфера житло-комунального господарства – одна з тих, яка стосується кожного, але при цьому має велику кількість  задач, які вимагають вирішення. Якщо вирішувати окремі питання на локальному рівні – окремої квартири, окремого будинку, звичайно, окремі особи досягають певних результатів. Однак для ефективного функціонування сфери зміни мають бути системними.

Учасниками круглого столу були:

  • Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»
  • Людмила Шанц, Голова громадської спілки “Об’єднання ЖБК, ОСББ “Вікторія”
  • Вікторія Погорєлова, Голова правління ОСББ «Мотор» м. Київ (онлайн)
  • Роман Пісарєв, заступник директор Департаменту ЖКХ та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації
  • Артур Борчуков, заступник директора Департаменту з управління ЖКГ Запорізької міської ради
  • Олександр Балаба, керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя»
  • Представники  ОСББ та НГО (онлайн та оффлайн)

Відкриваючи круглий стіл директор директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедова відзначила: " Завдання Платформи - підтримка ініціатив активних жителів Запоріжжя і області. На наш погляд, одними з найактивніших людей, які не сидять і не чекають допомоги, а починають працювати тут і зараз - це представники ОСББ. Вони, об'єднавши зусилля, змінюють свій будинок, двір і прибудинкову територію в кращу сторону. Тому ми завжди із задоволенням підтримуємо їхні ініціативи".
 

У своєму вступному слові Людмила Шанц, голова правління громадської спілки «Об’єдання ЖБК, ОСББ «Вікторія» зазначила: «Хотілося б, аби на рівні міста та області працювали програми підтримки ОСББ. Вони мають бути прозорі, відкриті для кожного, і щоб ОСББ могли брати в них участь на умовах співфінансування».

Вікторія Погорєлова, голова правління ОСББ "Мотор" у м. Києві, голова Благодійного фонду "ПроОСББ", в своєму виступі окреслили завдання, які стоять перед ОСББ країни.

Артур Боярчуков, заступник директора Департаменту з управління ЖКГ Запорізької міської ради відмітив наступне: "Департамент з управління  житлово-комунального господарства Запорізької міської ради всіляко сприяє створенню ОСББ, проводить з людьми необхідну методологічну та роз'яснювальну роботу. Крім цього, працюють міські програми допомоги ОСББ: програма компенсації відсотків програм енергозбереження, а також програма співфінансування. ОСББ - один з кращих способів управління та утримання будинку. У нашому місті станом на 01.11.2020 створено 1112 ОСББ. І ми раді, що з кожним днем ​​ця цифра збільшується, що люди беруть на себе відповідальність за свій будинок".

Роман Пісарєв, заступник директора Департаменту ЖКГ та будівництва Запорізької обласної державної адміністраці зазначивї: «Всі ми розуміємо, що ОСББ - найбільш ефективний механізм експлуатації житлового фонду. Зараз в Запорізькій області створено 1823 ОСББ. Але, на жаль, і цього недостатньо. Я сам живу в будинку, в якому створено ОСББ. Значна частина змін в нашому будинку зроблена силами власників: хтось посадив квіти, хтось пофарбував під'їзд, хтось прикрасив ліфт і т.д. У людей змінюється світогляд, коли вони розуміють, що самі можуть щось змінити. З цього, я вважаю, і починається громадянське і демократичне суспільство ».

Відповідачи на питання про роботу Спільноти ПроОСББ щодо законопроектів, які не сприяють нормальній життєдіяльності ОСББ Вікторія Погорєлова відповіла наступне:

Олександр Балаба, директор Представництва ГС «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР Метінвест ЗАПОРІЖЖЯ» розповів про місію спілки: «На сьогодні наша місія - це зміна запорізьких ОСББ в кращу сторону. Ми хочемо донести до людей, що зробити свій дім чистим, доглянутим і затишним можна самостійно. А найактивніших мешканців ми заохотимо цінними призами, які підуть на розвиток їхніх будинків. Сподіваюся, що історії успішних ОСББ стануть прикладом для наслідування іншим, менш активним запорожцям ». Також разом з Ярославом Грошевим, менеджером Представництва ГС «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ЗАПОРІЖЖЯ» Олександр Балаба оголосив Конкурс «Громада нашого двору».

Ярослав Грошев, менеджер Представництва ГС «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР Метінвест ЗАПОРІЖЖЯ»: «Щоб взяти участь в конкурсі, ОСББ необхідно подати заявку. Бланк можна знайти на сайті нашої організації. До заявки потрібно прикласти звіт за підсумками виконаної роботи за 2 роки (або інший період, якщо ОСББ існує менше). У документі потрібно вказати власний внесок в розвиток будинку: програми енергозбереження, співфінансування, будь-які ремонти (в тому числі, в грошовому еквіваленті). Також до заявки потрібно прикласти план поліпшень будинку на 2021-й рік ».

 Посилання на Положення конкурсу: dropmefiles.com/C7WOm

Представники ОСББ (онлайн та оффлайн) отримали відповіді на питання, які вони задавали на круглому столі та мали змогу поспілкуватися зі спікерами.