Крок за кроком і тільки вперед: як ОСББ врегульовують взаємовідносини з водоканалом

Нарешті маємо ще одне завершення плідної роботи щодо врегулювання взаємовідносин ОСББ та водоканалу за умови встановленого загальнобудинкового лічильника (далі ЗБЛ) холодної води.

Керуючись роз’ясненням Мінрегіону, отриманого на запит АОСББ «Сумщина», Законом України «Про житлово комунальні послуги», Законом України «Про ОСББ» та Постановою КМУ № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» ОСББ може укладати договір щодо ЗБЛ лише у випадку, коли загальними зборами об’єднання таке ОСББ визнане колективним замовником послуги.

При цьому рахунок за водопостачання та водовідведення повинен бути виставлений об’єднанню, а квартирні лічильники постачальником послуги (водоканалом) до уваги не беруться, і співвласники самі затверджують методику розрахунку у своєму будинку.

В усіх інших випадках, навіть за умови наявності ЗБЛ, постачальник робить нарахування споживачу (власнику квартири) відповідно до пп. 10, 11, 14, 16-18 та ін. Постанови КМУ № 630 і не має права вимагати від ОСББ укладання договору щодо ЗБЛ, оскільки об’єднання не є отримувачем послуг.

Додатково:

При розробці до кінця нормативно-правових актів до ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» методика розрахунку та взаємовідносин між споживачем (власником квартири) та надавачем послуг (водоканалом) можуть бути змінені, але позиція ОСББ має залишитися на місці, оскільки до Закону України «Про ОСББ» зміни не вносяться. Також чекаємо на правила гри, прописані у новій прийнятій редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги».