Тепер і для ОСББ з даховими котельнями газ має бути по 6,99 грн/м3
Не новина, що при прийнятті різноманітних рішень у сфері ЖКГ і енергетики, влада постійно забуває про ОСББ. Вірніше, для уряду ОСББ - це ті, "хто постійно плутається під ногами". Не стало винятком і прийняття постанови Уряду, якою встановлювалася гранична ціна на природний газ на період лютого-березня 2021 року. Уряд знову забув, що в будинках ОСББ з даховити котельнями живе таке ж саме населення, тільки яке побачить у своїх платіжках 8,9 грн/м3 замість обіцяних урядом 6,99 грн/м3. Потім (коли ОСББ почали голосно обурюватися) згадали - відповідний проект навіть з'явився на сайті КМУ, потім зник, а от в цю суботу вже з'явилася ціла публікація в "Урядовому кур'єрі". Виявляється, що 27 січня 2021 року на підставі постанови №123 ОСББ опинилися нарівні з населенням у переліку споживачів, яким постачається природний газ за ціною 6,99 грн.
Так от - тепер запасаємося поп-корном і спостерігаємо, хто і як її буде виконувати. За моїми спостереженнями, близько третини ОСББ з даховими котельними відмовилися від НАКу (який постачає газ таким ОСББ на тільки на умовах ПСО згідно постанови 867) і знайшли собі незалежних постачальників, які розробили для ОСББ спеціальні пакети. Інші - залишилися в НАКу. І тут полуничка - до постанови про ПСО змін ніхто не вносив. Для ОСББ, які залишилися в НАКу, діє подвійне регулювання - і як для ТКЕ, і як для населення. Так що як НАК виконає постанову імені Юрія Вітренка (який не пропускає нагоди заодно насипати жару на хвіст НАКу) - незабаром побачимо.
Як би там не було, я бачу у цьому всьому величезний позитив - ОСББ мають шанси стати самостійним гравцем на ринку, а не якимось підвидом ТКЕ. Більше того, ще цікавішим гравцем, ніж індивідуальні побутові споживачі, бо ці ж - відповідальні і об"єднані. А заодно - і навести більший порядок в країні, як було у випадку з монетизацією.