У лютому ціна газу для ОСББ - 6,99 і нижче

НАК "Нафтогаз України" запропонувував на лютий 2021 року  ОСББ з даховими котельнями ціну природного газу 6,99 грн/3 (з урахуванням витрат на транспортування). У прейскуранті на офіційному веб-сайті зазначена ціна без транспортних витрат. Тому ОСББ з нетерпінням очікують відповідних додаткових угод від державного підприємства.

Разом із тим, ряд інших постачальників, також знизили свої ціни. Так, Так,  компанія Megawatt пропонує своїм клієнтам-ОСББ на лютий газ по 6,7 грн/м3, ETG - 6,99 грн/м3. На жаль, провести повноцінний моніторинг цінових пропозицій для ОСББ з даховими котельнями не можливо - більшість постачальників не публікують їх на своїх на веб-сайтах. 

Невирішеною залишається проблема вартості газу у січні. Адже НАК "Нафтогаз" продавав у січні газ для ОСББ з даховими котельнями за ціною для ТКЕ - 8,95 грн/м3, у той час, коли клієнти Газопостачальної компанії НАК "Нафтогаз Ураїни", які використовували газ для індивідуального опалення, у січні місяці платили за газ лише 6,86 грн/м3. Чи знизять ціни інші постачальники, як зробили вони це для населення - наразі не відомо. Проте, наприклад, компанія Megawatt  уже зробила перерахунок для ОСББ - із 7,05 грн/м3 ціна вплала 6,79 грн/м3.

Нагадаю, що під час прийняття постанови Уряду, якою встановлювалася гранична ціна на природний газ  на період лютого-березня 2021 року,  уряд забув, що в будинках ОСББ з даховити котельнями живе таке ж саме населення, тільки яке побачить у своїх платіжках 8,9 грн/м3 замість обіцяних урядом 6,99 грн/м3. Потім (коли ОСББ почали голосно обурюватися) згадали - відповідний проект навіть з'явився на сайті КМУ, потім зник, а от в цю суботу вже з'явилася ціла публікація в "Урядовому кур'єрі". Виявляється, що 27 січня 2021 року на підставі постанови №123 ОСББ  опинилися нарівні з населенням у переліку споживачів, яким постачається природний газ за ціною 6,99 грн.